2019 Elektrik Abonelik Ücreti Ne Kadar Oldu ?

2019 elektrik abonelik ücreti ne kadar oldu ? sorusunun cevabını merak edenler için elektrik abonelik hakkında bilgiler bu konuda

Paylaş

2019 elektrik abonelik ücreti ne kadar oldu soruları yeni ev alanlar, kiracı olup evini taşıyacak olanlar, yeni dükkan açacak olanlar ve ya dükkanlarını taşıyacak olanlar tarafından en çok aranan konulardan birisidir. Nedeni ise yeni evlerde, yeni dükkan ve ya ofislerde elektrik aboneliği yoktur. Bu sebeple elektrik kullanabilmek için elektrik aboneliği yaptırmak gerekmektedir. Fakat bunu yaptırırken elektrik aboneliği ücreti yatırmak zorundayız. Peki elektrik abonelik ücreti 2019 yılında ne kadar oldu biliyor musunuz ? Bilmeyenler için konumda sizlere elektrik abonelik ücreti ne kadar oldu sorusunun cevabını vereceğim.

Elektrik abonelik ücreti her sene değişiklik gösterebilmekte. Bu yüzden bu senenin rakamları gelecek sene artabilir ve ya azalabilir. Elektrik abonelik ücreti elektriği üstünüze almak için ve ya taşındığınızda taşındığınız yerin elektriğini açtırmanız için yaptırmanız gereken bir şeydir. Peki elektrik abonelik için ne kadar ücret yatırmamız gerekiyor  ?

DİKKAT ! Eğer evinizde internet kullanıyor ve faturanız çok kabarıksa sizde TÜRK.NET e geçerek Ayda sadece 75,99 TL’ye AKN’siz internet kullanabilirsiniz. Üstelik 1 Ay Bedava. Detaylar için TürkNet 1 Ay Bedava Kullanım Kodu

Elektrik Abonelik Ücreti

Öncelikle elektrik abonelik için yatırmanız gereken ücretler kw ve kullanım yerlerine göre değişiklik göstermektedir. 2019 senesi için EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) bu ücreti 180,50 Türk Lirası olarak hesaplamıştır. Kw ve kullanım alanına göre bedel tablosu ise aşağıda yer almaktadır.

Abone Grupları
Güvence birim bedeli TL/kW
Mesken, Şehir Aileleri ve Muharip Gaziler
kW başına 23,7 TL
Sanayi ve Ticarethane
kW başına 67,3 TL
Tarımsal Sulama, Aydınlatma ve Diğer
kW başına 31,9 TL
Kesme-Bağlama Bedeli
26,8 TL

Elektrik Aboneliği için Gerekli Belgeler

Elektrik aboneliği için gittiğinizde sizden bazı belgeler istenmektedir. Bunları da yanınızda götürmeyi unutmayın. Bu evrakları bilmeyenler için aşağıda gerekli belgeleri sizlere yazıyorum. Bu belgeler olmadan abonelik işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz.

  • Nüfus cüzdanı, eğer kiracı olarak taşınıyorsanız mülk sahibinin Türkiye Cumhuriyet kimlik numarası gerekmekte.
  • Eğer sizin adınıza başka biri başvuruda bulunacaksa sizin adınıza o kişiye çıkarılmış vekaletname ve sizin kimlik fotokopiniz
  • Tesisata ve sayaca ait seri numarası
  • DASK poliçe numarası
  • Mülkün tapusu ya da kira kontratı

Bu belgeleri eksiksiz olarak götürmeniz gerekmekte. Yeni sayaç alacaklar için sayaç numarasına gerek yoktur. Sonrasında gerekli işlemleri bulunduğunu yerin yoğunluğuna göre 1 saat içerisinde halledebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir