30 Ağustos Zafer Bayramı Türk’ün Destanı Bitmez

30 Ağustos Zafer Bayramı Türk'ün Destanı Bitmez, Üzerinden tam 97 yıl geçti. Afyon'da başlayan sefer İzmir'de sona erdi. 30 Ağustos ZAFER BAYRAMI kutlu olsun.

Paylaş

Bugün günlerden 30 Ağustos. Bundan 97 sene önce Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir tarih yazıldı. Bu tarihi tüm Dünya kabullendi. Ne mutlu ki bu tarihi kutlamak bize nasip oldu. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! Bizim tarihimiz zaferlerle dolu bir tarih işte o tarihlerden birisi 30 Ağustos Zafer Bayramı yani bugün.

Türk vatandaşı olmakla gerçekten gurur duyuyorum. Zaferlerle dolu bir çok tarihimiz var ve ben hepsinde ayrı bir gururlanıyorum. İşte gururlandığım ve iyi ki TÜRK doğmuşum dediğim tarihlerden biriside bugün yani 30 Ağustos ZAFER BAYRAMI. Bu tarihi bilmeyen yoktur diye düşünüyorum ama yinede kısaca bahsedeyim.

Afyon’dan Başlayan Zafer Adımları

Takvim 26 Ağustos 1922 gününü gösterirken Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ordumuz ülkemizde bulunan işgalcileri Anadolu’dan temizlemek için harekete geçti. Bu adım öyle bir adım ki devamı zaferlerle dolu bir adım olarak tarihe geçti. 4 gün süren bu mücadele tarih 30 Ağustos 1922’yi gösterirken zaferle sonuçlandı ve Anadolu işgalcilerden temizlendi. Bitti mi ? Tabi ki hayır.

Düşman İzmir’e Kadar Takip Edildi

Anadolu’dan büyük bir zaferle temizlenen düşman İzmir’e kadar takip edildi. Sıra yunanları İzmir’de denize dökmekteydi. Ordumuz İzmir’i temizlemek için harekatına devam etti. Tarih 9 Eylül 1922’yi gösteriyordu ve işte o zafer İzmir yunan işgalcilerden temizlendi. Yunan ordusu denize döküldü. İzmir’de bizim vatan bizim artık TÜRKİYE bizim. Yunan ordusu İzmir’i daha sonra terk etse de artık kimse bu vatanı bölemedi.

Allah Bütün Şehitlerimize Rahmet Eylesin

Vatanımızı ülkemizi Türkiye’mizi Türkiye yapmak için düşman karşısında dimdik çatışan ve şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Bu zamanda da ülkemizi böldürmemek için terörist gruplarla dimdik çatışarak şehit olan tüm şehitlerimizin de mekanı cennet olsun. o günden bugüne hayatını kaybeden gazilerimizin de mekanı cennet olsun. Şuan hayatta olan gazilerimizden de Allah bin kere razı olsun onlar bu vatanın kurtarıcıları. Türkiye onlar sayesinde Türkiye. Bu vatanda rahat nefes alabiliyorsak tabi ki onlar sayesinde.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Bu satırları yazarken ne kadar gurur duysam azdır. İyi ki bu vatanın evladı olarak doğmuşum. Geçmişi ile gurur duydum bir vatanım var. Geleceğinde de çocuklarımıza iyi bir vatan bırakmak için hiç düşünmeden canını verecek bir milletimiz var işte bu yüzden NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar