Bilgisayar Başında Yapabileceğiniz İşler Ek Gelir İmkanı

Bilgisayar Başında Yapabileceğiniz İşler Ek Gelir İmkanı, Bilgisayarda boş yere vakit geçirmektense ek gelir elde etmek isterseniz bu konumu okumanızı tavsiye ederim.

Paylaş

Günümüzde hemen hemen herkes bilgisayar kullanmasını biliyor ve hemen hemen her evde mutlaka bilgisayar ve internet bağlantısı mevcut. Fakat bizler bilgisayar ve internette çok boş zaman geçirebiliyoruz. Peki ne yapabiliriz ? Bilgisayar ve interneti kullanarak evinize ek gelir sağlayabilirsiniz hatta en büyük gelir kapınız haline bile getirebilirsiniz. Peki nasıl ? Bunun için bir kaç yöntem vardır. Bu yöntemler ile sizde evinizde bilgisayar ve intereneti kullanarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Ek gelir kazanmak için bilgisayar ve interneti kullanmayı bilmeniz yeterli. Bir kaç ufak bilgiye daha ihtiyacınız olabiliyor ama bunlar çok fazla sıkıntı çekeceğiniz bilgiler değil. Çok kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz bilgilerdir. Peki bilgisayar başında yapabileceğiniz işler neler ? Bir kaç yöntem ile evinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Bu yöntemlerin bazıları sürekli ilgi isteyebilir. Fakat bu sizin çalışmış olduğunuz işi etkilemeyecektir. Akşam evinizde otururken bile ilgilenebilirsiniz. İşte evinizde bilgisayar başında ek gelir imkanı sunan iş fikirleri ;

 1. BLOG YAZARAK PARA KAZANMA

Blog yazarak para kazanma en kolay yöntemdir. Bu yöntem için sadece herkes tarafından kullanılan blog yazılımı olan wordpress nedir ? wordpress nasıl kullanılır ? sorularının cevaplarını bilmeniz yeterli. Sitemizde wordpress kategorisinde wordpress hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yöntemle ek gelir elde etmek istiyorsanız öncelikle en çok hangi alanda bilginiz var bu alanı bilmeni gerekir. Bu alanda bir blog sitesi oluşturarak bu konular hakkında yazılar yazarak insanlara faydalı bilgiler vererek yaklaşık 4-5 ay sonra ufak ufak gelirler elde etmeye başlarsınız. Sitenizi sürekli güncel tutmaya devam ederseniz siteniz gelişeceği ve ziyaretçi sayısı artacağı için ilerleyen dönemlerde sitenizin popülaritesine göre kazançlarınız katlanacaktır. Biraz sabır isteyen bir iştir. Hemen kazanmak her işte olmadığı gibi blog yazarak para kazanma işinde de mümkün değildir. Hatta diğer işlere göre daha biraz daha sabır gerektiren bir iştir. Fakat bilgisayar ile para kazanmanın en kolay yöntemidir. Sadece sabrederek sitenizi sürekli güncel tutmanız önemlidir. Her akşam iki adet yazı yazmanız yeterlidir. Yazdığınız yazıların özgün ve insanlara faydalı olması da çok önemlidir. Blog açarak para kazanmak yöntemi çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

 2. MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK

Makale yazarak para kazanmak da çok fazla zaman harcamadan hiç blog site işleri ile uğraşmadan kolay para kazanma yöntemidir. Bu yöntemde son zamanlarda popüler olmaya başladı. Bilgisayar karşısında youtube videoları izleyerek boş boş vakit geçirmek yerine yine bilgili olduğunuz bir konuda yazılar yazarak bu yazıları satışa sunabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim blog açarak para kazanmak isteyenler ya da zaten blog yazarak para kazanan kişiler bu yazılara talip olmaktadırlar. Makale yazarak para kazanma yöntemi blog yazarak para kazanma yöntemine göre daha kolaydır fakat benim düşüncem kendi yazdığınız yazıları kendi sitenize yazmanız size daha fazla ek gelir sağlayacaktır. Fakat makale yazarak kazanmak için blog açarak para kazanma yönteminde olduğu gibi fazla beklemenize gerek kalmaz. Çünkü makalelerinizi anında satabilirsiniz. Hızlı para kazanmak istiyorsanız blog yazarak para kazanma yöntemi tam size göre. Burada dikkat etmeniz gereken makalelerinizin 300 kelimeden fazla kelime içermesi, seo uyumlu olması ve tamamen özgün olması.

 3. STOKSUZ SATIŞ YAPARAK PARA KAZANMAK

Dropshipping dediğimiz olay. Fakat bunun için biraz bilgiye ihtiyacımız var. Bu yöntem ile bir ürün deposu oluşturmanıza gerek yoktur. Ürün depolamaya gerek kalmadığı için çok fazla sermaye ihtiyacı da yoktur. Fakat biraz bilgi gerektiren bir iştir. Peki ne tür bilgiye ihtiyacımız var ? Öncelikle E-Ticaret satışı hakkında bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. İnternetten nasıl satış yapabilirim sorusunun cevabını bilmeniz lazım. Bu konuda birde E-ticaret yazılımı kullanmanız gerekebilir bu yüzden kullanacağını E-ticaret yazılımının da kullanımı konusunda bilgi sahibi olmanız lazım. İnternette baktığınız zaman bazı dropshipping firmaları bu sistemi ve tedarikçi firmaları sizlere danışmanlık hizmeti vererek sağlamaktadır. Fakat biraz araştırırsanız bu yöntemi kendiniz daha az hatta yok denilebilecek kadar az bir sermaye ile çözebilirsiniz. Sizlere bu konuda çok geniş kapsamlı bir yazı hazırlayacağım en kısa sürede burada linkini paylaşacağım. Stoksuz ürün satımı için sadece e-ticaret yazılımı değil reklamlar, seo konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Dahası çok vakit harcamanız gerekmektedir. Nedeni ise her müşteri ile tek tek ilgilenmeniz gerekebilir. Ürünü tedarikçi sağlıyor ama ürünü siz satıyorsunuz bu yüzden bu konu çok çok önemli diyebilirim. Tedarikçi seçme işleminiz de çok önemlidir. Tedarikçi seçmeden tedarikçiyi araştırmanızı tavsiye ederim.

Sizlere bilgisayar başından para ek gelir elde edebileceğiniz üç yöntemden bahsettim. Bu yöntemler şuanda en popüler olan ve fazla bilgi gerektirmeyen bilgiler. Aslında bir çok yöntem bulunuyor ama bu 3 yöntem az bilgi ve az sermaye ile yapabileceğiniz işler. Diğer yöntemlerden de diğer konularımda bahsedeceğim tabi ki fakat bu yöntemler için biraz sermaye ve bilgi ihtiyacınız doğacaktır. Ama bu 3 yöntem ile özellikle makale yazarak para kazanma yöntemi ile çok kısa sürede gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Sizlerinde aklında varsa iş fikirleri bizlere bu konu altında yorum yaparak bilgi verebilirsiniz. Evinizde bilgisayarınızda internette boş zamanlar geçirmek yerine ek gelir elde ederek evinize katkıda bulunabilirsiniz. Hatta bu yöntemleri ilerleyen dönemlerde ana gelir kaynağınız haline bile getirebilirsiniz. Şuanda sadece makale yazarak büyük bir ofis haline gelen, sadece blog yazarak gelirini sağlayan hatta stoksuz satış ile başlayıp büyük bir depoya sahip olan firmalar var günümüzde. Bunu neden siz yapmayasınız ? Bu fırsatları değerlendirerek çok fazla gelirler elde edebilirsiniz. Sadece kendinize güvenin yeter. Herkese bol kazançlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir