Blog Açarak Para Kazanmak Nasıl Olur ?

Blog Açarak Para Kazanmak Nasıl Olur ? Günümüzün popüler ek gelir yöntemi blog yazarak para kazanma hakkında detaylar bu konuda

Paylaş

Şuan çok popüler olmaya başlayan blog açarak para kazanmak hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere bu konumda blog açarak para kazanma 2019 rehberini paylaştım. Daha doğrusu rehber demeyelim de önerileri desek daha doğru olur. Günümüzde ek gelir için blog yazmak çok popüler hale geldi diyebiliriz. Çünkü hem kolay hemde oturduğunuz yerden evinizden yapabiliyorsunuz. Ve bu yöntem ile aylık çok yüksek ücretler kazananlar var. Peki nasıl oluyor bu iş ? İşte blog yazarak para kazanma nasıl olur sorusunun cevabı bu konuda. Bunu da demeden geçemeyeceğim bir çok blog da bu konu var sen neden açtın ben biraz daha güncelleştirmek istedim bu konuyu detayları ile adım adım anlatmak istedim.

Aslına bakarsanız bu konuya başlarken bir çok konu okudum hepsinde ballandıra ballandıra para kazanabilirsiniz diye anlatılmış. Yanlış bir bilgi mi tabi ki hayır. Blog yazarak para kazanan o kadar çok insan var ki hatta asıl işlerini bırakıp sadece blog yazarak geçimini sağlayan aileler bile var. Yani kısacası blog yazarak büyük paralar kazanmak mümkün. Fakat öyle düşündüğünüz gibi hemen cebiniz dolmuyor. Her işte olduğu gibi blog yazarak da para kazanmanın belli bir süreci var. Yani sabır isteyen bir iş. Peki nasıl yapılır ?

Blogdan Para Kazanmak İmkansız Değil

Başlığımızda ki gibi blog yazarak para kazanmak imkansız değil fakat sabır isteyen bir iştir. İstediğiniz gibi para kazanmak için uzun bir zamana ihtiyacınız var. Bende sizlere bu zamanı başından sonuna kadar anlatmak istedim. Blog nasıl açılır sorusundan para kazanma aşamasına gelene kadar nasıl bir yoldan geçeceğiz hepsini madde madde sizlere anlatmak istedim. Haydi başlayalım o zaman ;

Öncelikle evinizde internet yoksa internet bağlatmak en mantıklısı. Peki sizde akn olmadan ve taahhüt olmadan internet bağlatmak ve üstüne 1 ay ücretsiz kullanmak isterseniz bu konuyu okumanızı tavsiye ederim. Turknet 1 ay bedava kodu

Blog Açarak Para Kazanmak İçin Blog Açalım

 • Domain ve Hosting Almak İlk Adım

Blog nasıl açılır sorusunun cevabı ile başlayalım. Blog açmak bu aşamada en kolay aşamamız. Blog açmak sadece ortalama 20 dakikanızı alacak bir işlemdir. Öncelikle domain ve hosting satın almanız gerekiyor. Domain nedir ? Hosting Nedir ? bu soruların cevaplarını sizler için uzun uzun anlattığım konuyu verdiğim linkten okuyabilirsiniz. Ama burada kısaca bahsedeyim domain sitenizin adresidir. Yani “ozturksedat.com” domaindir. Hosting ise sitenizi yayınlamanız için gerekli olan alandır. Yani şöyle düşünün bir ev inşa edeceksiniz arsaya ihtiyacınız var site inşa etmek içinde hosting ihtiyacı vardır. Bunların ikisi ortalama 100 Türk Lirası gibi bir ücret tutmaktadır.

 • WordPress Kurulumu Hakkında Bilgi Sahibi Olmak

Blog için baktığınız zaman aslında bir çok yazılım mevcut fakat benim görüşümü hiç biri WordPress’in yerini tutmaz. Nedeni wordpress ile her şeyi yapmaya imkanınız var. WordPress kurmak ise maksimumum 15 dakikanızı alacaktır. Peki wordpress nasıl kurulur ? WordPress kurulumu nasıl yapılır adlı konumu okuyarak wordpress yani blog kurulumunu yapabilirsiniz.

WordPress kuruduktan sonra blog sitemiz hazır hale geldi. Artık bir blog sahibisiniz ama henüz yeni başladık buraya kadar her şey kolaydı asıl işlemlerimiz şimdi başlıyor.

Blog Yazmak İçin Gerekli Aşamalar

Domain ve hosting satın alarak ve wordpress kurarak blog kurma işlemimizi tamamladık. Artık blog yazmak için gerekli aşamalara geçebiliriz. İşler blog kurmakla bitmiyor arkadaşlar blog kurduktan sonra ilk aşamada hangi alanlarda yazacaksınız bunu belirlemeniz lazım.

 • Kategori Oluşturmak

Bu alanlara göre blog sitemizde kategori oluşturarak ilk adımımızı atacağız. Örneğin mobil, bilgisayar, iş fikirleri, güzellik sırları, gezi rehberi gibi alanlar belirleyerek bunları blog sitemizde kategori olarak açmalıyız. İlk aşamada bütün kategorilerde yazmaya çalışırsanız bunun altından kalkmanız zor olabilir. Bu yüzden ilk başta en ilgili alanlarınızı kategori belirleyerek bu alanlarda yazmanız sizin için daha iyi olacaktır.

 • Gerekli Eklentileri Kurmak

Burasıda önemli bir konu arkadaşlar sitenizde kategori oluşturdunuz yazı yazmaya başlayacaksınız  fakat bu siteden para kazanmak için bu yazılarınızı birilerinin okuması yani sitenizin hitlenmesi lazım ki sitenize eklediğiniz reklamlardan para kazanabilesiniz. Bunun için sitenize seo ayarı yapmanız gerekmekte. Bunun içinde wordpress in eklentileri bulunuyor bunları yüklemeniz gerekmekte. Bunun için sizlere hangi eklentiler gerekir wordpress seo ayarları adlı konumda anlattım. Bu eklentileri kurduktan sonra artık yazma aşamasına geçebilir miyiz tabi ki hayır 🙂 Bir adım daha kaldı.

 • Sitenizi Google ve Diğer Arama Motorlarına Ekleme

Sitemizin bütün ayarları tamam ama arama ziyaretçi çekmek için sitemizin arama motorlarında çıkması gerekmekte. Peki bunu nasıl yapabiliriz tabi ki sitemizi aramam motorlarına kayıt ederek. Bunun için arama motorlarının webmaster tools sayfaları bulunmakta. Örneğin Google için Google Webmaster Tools sayfası vardır.  Bu konu hakkında detaylı bilgiye seo nedir ? seo nasıl yapılmalıdır ? adlı konumdan ulaşabilirsiniz. Sitemizi arama motorlarına ekledikten sonra artık yazı yazmaya başlayabiliriz.

Blog Yazmak

Evet artık blog yazmaya başlayabiliriz. Sitemize ilk yazımızı yazarken sitemizin amacını yani ön söz hazırlayarak başlayabilirsiniz. Sonrasında oluşturduğunuz kategoriler hakkında yazı yazmaya başlayabilirsiniz. Peki yazı nasıl yazılmalıdır ? En önemli kısmı burası. Arkadaşlar bazı bloglar da yazan bir yazı ile para kazanma artık biraz zor evet mümkün ama bir yazı yazıp bırakarak para kazanmayı beklemeniz biraz anlamsız olacaktır. Olmaz diye bir şey yok ama sitenize güncel yazılar yazarak kazanmanız daha kolaydır. Günlük oluşturmuş olduğunuz kategorilere 1 -2 adet güncel ve +300 kelimeli yazılar yazarsanız ve bunları yukarıda linkini paylaştığım seo nedir ? nasıl yapılmalıdır ? konusunda olduğu gibi iyi bir şekilde yazarsanız arama motorlarında kısa sürede üst sıralara yerinizi alırsınız. Bu sayede sitenizin iti artar ve daha fazla gelir elde etme imkanı bulursunuz. Aslında yazı yazmakla da iş bitmiyor maalesef. Daha ne var diyen olanlara kolay bir aşama daha kaldı.

Blog Yazmaya Başladık Nasıl Para Kazanacağız ?

İşte en tatlı bölümü. Blog sitelerinden bir kaç yöntem ile gelir elde edebilirsiniz. Evet blog yazıyorsanız ve belli bir kitleye ulaştıysanız o blog sitesinden bir kaç yöntem ile para kazanabilirsiniz.

 • Google Adsense Reklamları

En çok para kazanacağınız alan tabi ki Google Adsense Reklamları. Bunun için Google Adsense programına siteniz ile başvuru yapmanız gerekmekte. Fakat bu başvuru için acele etmeyin nedeni ise artık google adsense programına katacağı siteleri ince eleyip sık dokuyor. Siteniz iyi bir yazı sayısına ve biraz da ziyaretçi kitlesine ulaştığı zaman artık adsense başvurunuzu yapabilirsiniz. Google bu başvuruyu 1-3 iş günü içerisinde değerlendiriyor ve sitenizi kabul edip etmeyeceğini açıklıyor. Eğer blog siteniz özgün, güncel ve iyi bir şekilde oluşturulduysa zaten kabul ediliyorsunuz. Sonrasında bu programdan reklamlar oluşturarak sitenize yerleştiriyorsunuz ve ziyaretçilerinizin o reklama tıklama başı ücret şeklinde para kazanmaya başlıyorsunuz. Reklam yerleşimi bu alanda çok önemli r10.NET sitesinde bu konuda yardımcı olan uzman arkadaşlar yer alıyor. R10 Üyelik nasıl yapılır sorusunun cevabı ise bu konuda.

 • Tanıtım Yazıları Satarak Gelir Elde Edebilirsiniz

Blog açarak para kazanmak yöntemlerinden biriside tanıtım yazısı. Evet blog siteniz özgün ve içeriği gayet kalabalık. Yine r10 ve wmaracı gibi platformlarda tanıtım yazıları satarak gelir elde edebilirsiniz. Bu gelir yazı başı ortalama 20 – 100 lira arası değişir. Sitenizin kalitesine göre fiyat verebilirsiniz. Tanıtım yazısı nedir diyecek olanlar için cevabı başka bir kişinin sitesini bir yazı ile kendi sitenizde tanıtmak.

 • Reklam Satarak Para Kazanmak

Blog açarak para kazanmak yöntemlerinden biriside reklam satarak para kazanmak. Bu yöntem için baya bir zaman harcamanız gerekir. Daha doğrusu çok yol katetmeniz lazım. Sitenize reklam vermek isteyen biri o reklamdan geri dönüş bekleyeceği için doğal olarak sitenizin günlük tekil ziyaretçi sayısı baya bir yukarılarda olması gerekir ki sitenize reklam versinler. Örnek veriyorum ben kendi adıma günlük 100 200 ziyaretçisi olan bir siteye reklam vermek istemem ama günlük 10 bin 20 bin ziyaretçisi olan siteye reklam veririm. Çünkü illaki geri dönüşü olacaktır. Fakat bu yöntem artık fazla tutulan bir yöntem değil bence nedeni ise artık google reklamlara reklam vermek daha fazla dönüşü olduğu için insanlara daha mantıklı geliyor. Bu yüzden bu yöntem ile şansınız varsa iyi gelir elde edebilirsiniz. Ama reklam verecek kişiyi bulmanız çok önemli.

Sonuç

Evet blog açarak para kazanmak 2019 güncel yöntemlerinden bahsettik. Fakat bu süreç uzun bir süreç arkadaşlar hemen para kazanacam diye düşünmeyin. Bu süreçte biraz para harcamak zorunda kalabilirsiniz. Yani sitenizin hemen yükselmesini istiyorsanız seo çalışması için seo uzmanlarına başvurabilirsiniz. Sizler de tanıtım yazıları satın alabilirsiniz. Bu süreç sabır isteyen bir süreç eğer sabrederseniz gelirini mutlaka göreceksiniz diye düşünüyorum. Fakat blog açarken güncel konuları takip etmenizi kesinlikle öneririm. Güncel alanlarda yazılar yazmanızı ve yazılarınızın ziyaretçileri çekecek yazılar olması kesinlikle çok önemli. Ne kadar ziyaretçi o kadar kazanç demek. Eğer sabredecek gücünüz varsa evinizde internet varsa ve akşamları vaktiniz oluyorsa günlük 1-2 özgün yazılar yazarak sizde bu işten gelir elde edebilirsiniz. Üstelik ilerleyen dönemlerde gelirinizi sadece bu blog yazarak kazanabilirsiniz. Her işte olduğu gibi blog yazma işinde de yine çok çalışmak ve sabır ilk maddedir. Herkese bol kazançlar dilerim.

İnternetten Para Kazanma Yolları adlı konumuzda internetten para kazanmak için bir kaç yöntem anlattım okumak isteyenler linke tıklayabilir.

 1. ismail ülker dedi ki:

  Çok faydalı bir yazı olmuş gerçekten teşekkür ederim. Blog açarak para kazanmanın mümkün olduğunu fakat sabır gerektiren bir işlem olduğunuz zamana ihtiyaç olduğunu çok güzel bir şekilde anlatmışsınız. Çok başarılı buldum. Diğer yazılarınızı da okudum gerçekten güzel ve faydalı bir blog teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir