Cpanel Lisans Fiyatlarındaki Artış Herkesi Üzdü

Cpanel Lisans Fiyatlarındaki Artış, hosting firmalarını ve hosting firlarında sitelerini barındıran müşterilerini nasıl etkiledi cevabı bu konuda

Paylaş

Evet arkadaşlar bugün bahsedeceğim konu bilgi amaçlı ve ya eğitim amaçlı yazılan bir konu değildir. Web site sahipleri cpanel lisans fiyatlarındaki artış konusunu fark etmiştir diye düşünüyorum. Bu Cpanel lisans fiyatları artışı hosting firmalarını çok zor duruma soktu diyebilirim. Hosting firmalarına adeta bir şok etkisi yapan cpanel lisans fiyatı artışı tüm dünyada hosting firmalarını etkiledi diye düşünüyorum. Evet sizlere bugün cpanel fiyat artışının etkilerinden bahsetmek istedim.

Cpanel geçtiğimiz aylarda Plesk panelin kurucusu olan Oakley tarafından satın alındı. Benim düşüncem bu saçma ve abartılı fiyat artışına sebep bu oldu. Biranda cpanle tarafında işler değişti ve fiyat artışına gidildi. Bu fiyat artışı sıradan bir artış olmadı. Öyle ki bu artışla çoğu hosting firması sadece Türkiye değil dünya genelinde içinden çıkılmaz bir duruma girdiler. Bu durum tabi ki sadece hosting firmalarını etkilemedi.

Cpanel Lisans Fiyatı Artışı Müşterilere Etkisi

Şimdi hosting firmalarının zor duruma düştüğünü söyledik ama bundan en çok etkilenen bence web site sahipleri yani hosting müşterileri oldu. Neden mi ? Bu yapılan fiyat artışından sonra bazı hosting firmaları bu fiyatları satın alım yapan müşterilerine de yansıtmaya başlaması. Bu müşterilerden birisi de benim. Evet bu konuyu da bu yüzden hazırladım diyebilirim. Şuan hali hazırda 1 yıllık ücretini peşin ödediğim ve kullanmakta olduğum Anında Hosting firması bu artış nedeni ile bana 235 TL gibi ek bir ödeme çıkardı. Müşterilere etkisi bu yönde oldu. Çoğu firmada bu işlem uygulanıyor demek mümkün diyebiliriz. Fakat ben müşteri olarak şunu savunuyorum zaten 1 yıl ödeyip almışım bu benim sorunum olmamalı. Burada hosting firmalarını anlayış ile karşılıyorum fakat ben 1 yıllık hizmetin parasını peşin ödemişim zaten neden bu şekilde bir yaptırımla karşı karşıya kalayım. Müşteriye etkisini direk yaşadığım için bu şekilde anlatmaya çalıştım.

Neden Ek Ödeme Yapayım ?

1 yıllık alım yaptığım bir hizmet için neden ödediğim tutardan daha fazlasını tekrar yatırayım ? Bunu satarken hosting firmalarının göz önünde bulundurması gerekirdi. Bunu ters bakış açısı ile düşünüyorum cpanel ücreti artmasaydı tam aksine bedava olsaydı bana cpanel ücretini geri iade edecekler miydi ? Tabi ki hayır. Neden çünkü ben o günün fiyatından satın almışım zaten. Şimdi neden bu şekilde davranılmıyor. Ben o günün fiyatından satın aldım zaten dediğim zaman efendim imkansız, hizmetinizin kullanmadığınız süresinin tutarını iade edelim diyorsunuz. Bu durum beni daha çok zarar sokacak bu zararı da kapatacak mısınız ? Hayır.. Bu duruma biran önce çözüm getirilmeli.

Cpanel Lisansı Fiyat Artışı Çözümü

Bugün kendi firmam ile görüşmemde ve R10 webmaster sitesinde açtığım konuda bir çözümü olduğunu öğrendim. Nedir bu çözüm ? Directpanel gibi ücretsiz panele geçiş. Evet bu bir çözüm olur fakat bu noktada aklıma gelen ilk soruda şu olur ;

Ben hosting satın alırken ödememin içerisinde yer alan cpanel lisans ücreti geri iade edilecek mi ? Hosting firmaları buna da cevap versin. Şimdi ücretsiz bir panele geçiş yapılırsa direk bu konuyu açacağım burada gelişmeleri paylaşacağım. Madem sen cpanel zammında benden bu ücreti talep ediyorsun ücretsiz panele geçince de bana bu panel için ödediğim ücreti geri iade edeceksin düşüncesindeyim.

Herkese iyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir