En İyi Virüs Programları 2019, Bu Programlar Ücretsiz

En İyi Virüs Programları 2019, bu programlar bilgi işlem uzmanları tarafından önerilen ve araştırmacıların testlerinden başarı ile geçen programlardır.

Paylaş

Bilgisayarlarımız artık en değerli veri depolama kaynaklarımız. Bilgisayarlarımızda bir çok önemli dosya ve evraklar bulunduruyoruz. Bu dosyaları ve diğer bütün dosyalarımızı kötü yazılımlara yani virüslere karşı korumak için de çeşitli virüs programları deniyoruz. Bu konumda sizlere en iyi virüs programları 2019 senesi listesini sunacağım. Ücretsiz virüs programları arasında en iyileri olan bu programlar ücretli programlara taş çıkartır. Güvenle kullanabileceğiniz en iyi virüs programları listesi yabancı kaynaklar araştırılarak yazılmıştır.

Şimdi virüs programı deyince aklımıza sadece bilgisayarınızı virüsten koruması gelmesin. Virüs programları bilgisayarınızı virüsten koruduğu gibi aynı zamanda gelecekte karşınıza çıkacak tehlikelere karşıda korumalı bilgisayar performansınızı yormamalı. İş bu virüs programları bu gereksinimlerin hepsini karşıladığı gibi birde ücretsizler. Programlar tamamen ücretsiz dağıtılan programlardır. Yazıyı fazla uzatmadan en iyi ücretsiz virüs programları sıralamasına geçelim.

En İyi Virüs Programları

Programları sıralarken kendi gözlemlerim ile en iyi sıralaması yaptım. Fakat programların hepsi de iyi ve kullanışlı programlar. Aşağıda yer alan liste tamamen kendi görüşümle hazırlanmış listedir.

  • Total AV Virüs Programı

Araştırmalarım sonucu en iyi ücretsiz virüs programı yazılımı olarak sizlere Total AV programını önerebilirim. Programı deneyenler testlerden başarı ile geçtiğini söylerken performans konusunda da gayet başarılı olduğunu dile getirmişler. Bilgisayarınızda performans iyileştirme konusunda da gayet başarılı bir program. Aynı zamanda Total AV programı Chrome ve Edge tarayıcıları için güvenli bir gezintide sunuyor. Yani program her alanda size yardımcı oluyor. Program Windows, Mac ve Android ile uyumlu yani her platforma uygun sürümü var.

Programı indirmek ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için TIKLA

  • Avast Antivirüs Programı

Bu programı çoğu kişi biliyordur diye düşünüyorum. Önceden sadece ücretli olarak sunulan programın ücretsiz versiyonu da yayınlandı. Ücretsiz versiyonu ile de başarılı bir koruma sağlayan Avast özellikle oyuncu modu ile herkesin beğenisini toplamış gözüküyor. Fakat programın tek dezavantajı sürekli reklam çıkartması. İyi bir program fakat sürekli reklam çıkartması can sıkıcı olabiliyor. Yine Android, Mac ve Windows için uyumlu olan Avast bilgisayarınıza performans kaybı yaşatmıyor. Oyuncu modu ile de bildirimleri gizleme özelliğine sahip olduğundan özellikle oyuncular tarafından çok sevilmiş. Programın premium versiyonu da var. Bu versiyonu satın alarak kendinizi fidye yazılımlarına karşıda korumaya alabilirsiniz.

Programı indirme ve daha detaylı bilgi edinmek için TIKLA 

  • Sophos Home Free

Sophos özellikle bilgi işlem bölümünde çalışanların önerisi olan bir program. Firewall tarafında bir çok başarıya imza atan Sophos ücretsiz sunduğu Sophos Home Free programı ile de araştırmacıların beğenisini toplamış gibi gözüküyor. En çok sevilen özelliği ise program bulut tabanlı koruma sağladığı için 3 bilgisayar ile eşleştirilip kullanılabilir. Yani 3 bilgisayarı bir sophos üzerinden rahatça takip edebilirsiniz. Bu programında ücretli versiyonu bulunuyor satın almadan önce 30 gün premium versiyonu ücretsiz deneyebilirsiniz. Fakat ücretsiz versiyonu da işinizi görecektir.

Yazar Yorumu

Yazdığım üç programında ücretli versiyonları da bulunuyor. Evde kullanımlar için bu ücretsiz versiyonlar işinizi çok rahat görecektir. Fakat şirket kullanımlarında ücretsiz sürümler işinizi görmeyebilir. Özellikle büyük şirketlerde kesinlikle tam korumalı ücretli versiyonların kullanılmasını tavsiye ederim. Sizinde önereceğiniz virüs programı varsa yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Unutmayın virüsten korunmanın en iyi yolu programdan önce bilgisayarınızı kendinizin korumasıdır. Bilgisayarınıza bilmediğiniz dosyaları indirmeyip, ücretli olup ücretsiz olarak internette dağıtılan programları yüklememenizi öneririm.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir