Gerçekliği Kanıtlanmış Etkili Seo Teknikleri 2020

Eğer bir web siteniz varsa seo nedir ne işe yarar mutlaka biliyorsunuzdur. Peki gerçekliği kanıtlanmış etkili seo teknikleri 2020 yılında neler bu konu hakkında bilginiz var mı ? Cevabınız eğer hayır ise sizler için etkili seo teknikleri 2020 hakkında bir yazı hazırladım. Her sene farklı  farklı seo teknikleri ile karşılaşıyoruz. Seo teknikleri 2020 yılında da farklı şekillerde karşımıza geliyor.

Gerçekliği Kanıtlanmış Etkili Seo Teknikleri 2020 ile sizde sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıakrtın. Etkili seo nasıl yapılır bu konuda

Paylaş

Eğer bir web siteniz varsa seo nedir ne işe yarar mutlaka biliyorsunuzdur. Peki gerçekliği kanıtlanmış etkili seo teknikleri 2020 yılında neler bu konu hakkında bilginiz var mı ? Cevabınız eğer hayır ise sizler için etkili seo teknikleri 2020 hakkında bir yazı hazırladım. Her sene farklı  farklı seo teknikleri ile karşılaşıyoruz. Seo teknikleri 2020 yılında da farklı şekillerde karşımıza geliyor. Bu teknikler ile sizde sitenizi diğer sitelerden bir adım öne çıkarabilirsiniz.Hatta bu gerçekliği kanıtlanmış etkili seo teknikleri ile arama motorlarında ilk sırayı bile alabilirsiniz. İşte sizler için araştırma yaparak toparladığım temel seo teknikleri

Öncelikle bu konuyu okuyorsanız zaten seo’nun ne olduğunu ne işe yaradığını biliyorsunuz demektir. Fakat ben yinede kısaca seo nedir bunu söyleyim. Eğer bir siteniz varsa ve bu siteden gelir elde etmek istiyorsanız seo sizin en önemli aracınız demektir. Arama motorlarında sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlayan bütün çalışmalara seo çalışması adı verilir. Seo Nedir sorusunun cevabı için linke tıklayınız.

Seo çalışmaları için her Google güncellemesinde yeni teknikler yeni taktikler ortaya çıkmaktadır. Bende 2020 seo teknikleri konusunda bir araştırma yaparak sizin için etkili seo teknikleri konusunda bilgiler topladım. Bakalım bu teknikler nelermiş ?

Etkili Seo Teknikleri 2020

Google arama algoritmasında her sene hatta her geçen gün yeni güncellemelere gidiyor. Bu güncellemeler sonucunda yaptığı yenilikler ile sitelerin üst sıralarda nasıl kalacağını ve sıralama politikasının nasıl olacağını belirliyor. Google’da yapılan bu güncellemeler genellikle diğer arama motorları tarafından takip ediliyor ve aynı işlemler orada da yapılıyor. Şöyle bir baktığınız zaman Google’da iyi bir sıralama elde eden site diğer arama motorlarında da iyi bir sıralama yakalıyor. Son güncellemeden sonra seo çalışmaları için hangi teknikler ön plana çıktı hep birlikte inceleyelim.

  • SSL Sertifikası ve SEO

Sitelerinizin güvenli olması artık çok çok önem arz etmektedir. Google bu konuda artık çok dikkat ediyor. Sitenizde SSL sertifikası olması bu yarışa 1-0 önde başlamanızı sağlıyor. Hosting firmaları SSL konusunda artık ücretsiz hizmette sağlıyorlar. Eğer yeni site açacaksanız hosting firmanız ile görüşerek mutlaka SSL kurulmasını talep edin. Eğer para veremem diyorsanız ücretsiz SSL kurulmasını talep edin ve site adreslerinizi https:// olarak güncelleyin. Sitenizi önceden SSL olmadan kurduysanız yine kurulum işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. WordPress siteler için yönlendirme konusunda yardımcı eklentiler mevcut.

  • SEO Uyumlu Hızlı ve Mobil Uyumlu Tema

Seo taktikleri arasında en önemli maddelerden birisidir. Sitenizin hızlı açılması ve mobil uyumlu olması arama motorları gözünde sizi her zaman yukarılarda tutar.Günümüzde mobil kullanımı artık daha yüksek bu yüzden sitenizin hızlı açılması ve mobil uyumlu olması arama motorları ve kullanıcılar tarafından çok önemli bir nokta.

  • Özgün ve Açıklayıcı Makaleler ile SEO

Arama motorlarının en çok dikkat ettiği noktalardan biriside özgünlük. Siteniz ne kadar özgün olursa arama motorlarında yukarıda olma şansınız bir o kadar yüksektir. Açıklayıcı kısmına gelecek olursak tabi ki arama motorları sizin yazınızı baştan sona kadar okuyup aha bu çok açıklayıcı bu en üstte olmalı demiyordur sanırım. Fakat ya ziyaretçiler ? Sitenizi ziyaret eden kişilerin konularınızda aradığı soruların cevaplarını bulması ve sitenizde uzun süre kalması sitenizi arama motorları gözünde yüceltir. Bu yüzden konularınız ne kadar açıklayıcı ve ziyaretçilerin ilgisini çekecek derecede olursa seo çalışmanıza o kadar etkili olur.

  • Anahtar Kelime Kullanmı ve SEO

Evet içerik oluştururken içerik içinde anahtar kelime kullanımı önemlidir. İlk cümlenizde anahtar kelimeniz mutlaka yer alsın. İkinci cümlede benzer anahtar kelime. Fakat bunu sürekli hale getirerek yazınızı anahtar kelime çöplüğüne dönüştürmeyin. Yoast Seo Eklentisi kullanırsanız bu konuda size çok yardımcı olacaktır.

  • Resim Optimizasyonu ve SEO

Google son güncellemeleri ile resim optimizasyonu konusuna büyük önem verdi. Özellikle resimlerin özgün olması ve resimlere açıklama ve başlık girilmesi seo konusunda çok büyük bir adım haline geldi. Resim boyutlarıda sitenizin hızını etkilediği için resimlerinizi yüklemeden önce mutlaka TinyPNG gibi sitelerde resim boyutunuzu görüntü kalitesi değişmeden küçültüp yükleyebilirsiniz.

  • Webmaster Araçları ve Seo

Sitenizin arama motorları tarafından hemen kabul edilmesi ve hızlı index alması için arama motorlarının webmaster araçlarıa mutlaka sitenizi ekleyin ve bu araçları aktif olarak kullanın.

  • Backlink Ekleme

Sitenize diğer sitelerden bağlantı almaya çalışın. Fakat bağlantı alırken dikkat etmeniz gereken çok önemli maddeler var. Bunların başlıcaları bağlantı alacağınız site linkler ile çöp haline gelmiş siteler olmasın, nofollow eğil dofollow linkler almaya çalışın hatta biraz yatırım yapıp sitenizle aynı kulvarda olan sitelerden tanıtım yazıları satın alın.

  • Sosyal Medya ve SEO

Sosyal medyalarında seo çalışmalarına etkisi kanıtlanmıştır. Sosyal medya hesaplarınızı siteniz ile aktif bir şekilde kullanmanız yaptığınız seo çalışmalarına destek niteleğinde sitenizi diğer sitelere göre güçlendirmektedir.

Seo taktiklerinde en önemli maddeler bunlar. Araştırma sırasında baktığım bütün sitelerde bu maddeler hepsinde bütün sitelerde yer alıyor. O yüzden bu maddeleri yazdım. Sizde bu maddelere uyarak sitenizi işletmeye özen gösterirseniz diğer sitelerden bir adım önde gitmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir