Google News Kayıt İpuçları 2019, Google News Nedir ?

Google News Kayıt İpuçları 2019, Google News Site Ekleme hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizde sitenizi google news servisine ekleyebilirsiniz.

Paylaş

Site sahipleri Google News adını mutlaka duymuşlardır. Bizde Google News kayıt ipuçları ve Google News site ekleme konusunda sizlere bir konu hazırlamak ve Google News hakkında bilgi vermek istedik. Son zamanlarda site sahiplerinin en çok yöneldiği alanlardan biriside Google News kısmı oluyor. Sizde fark etmişsinizdir ki son günlerde Google News kayıt uzmanları son günlerde bir hayli çoğaldı. Fakat sizde bu konuyu okuyarak yüksek ücretler ödemeden kendi Google News kayıt işleminizi yapabilirsiniz. Konuyu baştan sona detaylı okursanız Google News başvurusu hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Öncelikle Google News nedir ? Neden site sahipleri bu alana yoğunlaştı ve bu alanda uzmanlıklar çoğaldı hep birlikte inceleyelim. Webmaster forumlarında Google News forumları arka arkaya açılmaya başlandı. Bunun sebebi nedir ? Google News artıları nedir ? Lafı fazla uzatmadan konumuza dönelim.

Google News Nedir ?

Google arama motorunun adında anlaşılacağı gibi haberler servisidir. Google News ile Google yüz binlerce haber sitesinden güncel haberleri toplayarak kullanıcılara sunmaktadır. Yani Google News, Google arama motorunun haber sitelerinden haberleri toplayıp yayınladığı servisidir.

Google News Önemi Nedir ?

Google News önemi sıralamasında ilk sırada tabi ki ziyaretçi artırması diyebiliriz. Eğer sitenizi Google News servisine kayıt ettirebilirseniz yayınladığınız haberler direk üst sıralarda yer alacağı için daha çok ziyaretçi kazanırsınız. Yani seo ihtiyacınız olmadan yayınladığınız konular direk üst sıralarda yer alacağı için ziyaretçi sayınız çok çok yükselebilir. Bu sayede geliriniz de bir hayli yükselecek demektir. Bu süreçte çok büyük yerlere bile gelebilirsiniz. Haber siteniz eğer çok tutulan bir site haline gelirse ajans olma yolunda büyük adımlar atabilirsiniz. Yok ben o kadar yapamam satarım derseniz yine webmaster forumlarında denk gelmişsinizdir google news kayıtlı siteleri yüksek ücretlere satabilirsiniz.

Neden Herkes Bu Alana Yoğunlaştı ?

Yukarıda google news önemi hakkında kısaca bilgi verdim. Son zamanlarda herkes haber sitesi açarak bu alana yoğunlaştı. Nedeni daha fazla ziyaretçi ve daha fazla gelir. Artık kişisel blog açarak bilgi paylaşmak kazandırabilir evet ama çok zamanınızı alır. Fakat bir haber sitesi açarak Google News kaydı için çalışırsanız kısa sürede istediğiniz geliri yakalayabilme şansınız var işte bu yüzden herkes bu alana yoğunlaştı. Peki bu durum iyi bence güzel bir kazanç kapısı mantıklı bir şekilde yapan herkes için çok iyi. Fakat bazen denk geliyorum news kaydı başarılı bir şekilde yapılıyor ama sonrası spam site gibi saçma sağan konular ile doluyor. Bu yüzden mantıklı kullanılırsa çok iyi.

Google News Uzmanlığı Nedir ?

Google News popüler olunca ve herkes bu alana yoğunlaştı. Fakat arada başarısız olanlarda çıkıyor. Bunları fırsat bilenlerde Google News uzmanlığı adı altında bu arkadaşlara destek olarak para kazanıyor. Bu arkadaşlara bir sözüm yok herkes ekmeğinin peşinde tabi ki de. Fakat bazı arkadaşlar bu durumu suistimal edip dolandırıcılığa kadar getirebiliyor işleri. Çok yüklü miktarlara size bu hizmeti sunuyor sizlerde zaten kazanırım düşüncesi ile bu paraları ödemeyi kabul ediyorsunuz. Fakat bu işlemi aslında kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sadece biraz vakit, sabır ve çalışmak lazım. Google News uzmanlığı adı altında sizlere hizmet vermek isteyenlere yüksek miktarlarda ücret ödemenize gerek yoktur. Zaten konumuzu okuduğunuz zaman kendinizde yapabilirsiniz bunu öğreneceksiniz.

Google News Kayıt İpuçları

Google news kaydı nasıl yapılır ? Google news site ekleme nasıl başarı ile sonuçlanır. Google news kaydını başarı ile yapanlar nasıl yol izliyorlar ? Google news kaydı için gerçekten vakit, sabır ve çalışmak çok önemli. Eğer sabrınız ve vaktiniz yoksa bu işe girişmeyin başarısız sonuç kaçınılmaz olur. Akşam evinizde vakit ayırarak bile bu işi yapabilirsiniz. Ama öyle oluyor ki bazı insanlar akşam bile vakit bulamıyor. Bu yüzden yoğun bir yaşamınız varsa ve akşam bile vakit ayıramam diyorsanız başarısız sonuç kaçınılmaz olur. İpuçlarına gelecek olursak ;

Google News Başvurusu Yapacaklar İçin ;

  • Haber sitesini andıran bir domain satın almak,
  • Hızlı bir hosting satın almak ( sitenizin açılış hızı çok çok düşük olmalı )
  • WordPress kullanacaksanız news uyumlu bir haber teması satın almak ve ya haber scripti satın almak ( tema olarak newspaper, script olarak tebilişim önerimdir )
  • Şimdi her şey tamam siteyi kurduk. Öncelikle güzel bir logo ile başlayalım. Kendinize güzel bir logo hazırlayın.
  • Haber kategorilerinizi oluşturun. Eğer genel bir haber sitesi oluşturuyorsanız güncel, siyaset ve spor kategorisi kesinlikle olmalı. Fakat az kategori ile haber sitesi olmayacağı için bu kategorileri teknoloji ve yerel kategorileri ile süsleyebilirsiniz. Eğer yerel haber sitesi açıyorsanız açtığınız ilin ilçelerine kategorilerde yer verin. Eğer çok fazla haber ekleyemem diyorsanız teknoloji, kamu haber ve spor alanında haber sitesi açmak sizin için daha iyi olacaktır.
  • Kategorileri hazırladık. Şimdi geldi en uğraştırıcı kısım haber ekleme. Haberleri güncel olarak takip etmenize gerek yok bunu belirteyim öncelikle. Nasıl olacak ? Eğer akşam saatlerinde haber giriyorsanız sabah haberini o saate ayarlayarak girebilirsiniz. Bu sayede o saatin haberini o saatte girmiş gibi gözükerek sitenizi güncel tutmuş olabilirsiniz. Girilen haberler kesinlikle özgün olmalı ve haber içinde başlıklar kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Eğer yorum yapabileceğiniz bir haberse haber sonuna yazar yorumu diye başlık açarak mutlaka yorumunuzu ekleyin. Haber başlığınız diğer başlıklardan farklı olsun aynı başlıkları kullanmamaya dikkat edin. Haber resimlerinizi ise mutlaka özgün hale getirin. Resmi başka bir siteden alıyorsanız boyutlarını değiştirin, resme efekt ekleyin ve uzantısı jpg ise png, png ise jpg olarak değiştirerek güncelleyin.
  • Sitenize mutlaka künye ekleyin. Künye kısmını gerçek hazırlamıyorsanız bile gerçeğe yakın gibi ekleyerek avantajlı bir durum yakalarsınız.
  • İletişim sayfası ekleyin. Sitenizde iletişim sayfası mutlaka olsun.
  • Başvurunuzu hemen yapmayın sitenizi doldurun ve dolu dolu gözüktüğü zaman başvurunuzu gerçekleştirin. Bu tür siteler %90 kabul almaktadır.
  • Başvuru yaptıktan sonrada siteniz incelenme aşamasında iken mutlaka sitenizi güncel tutmaya özen gösterin.

Google News Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Google News servisine kayıt olmak için Google Partnerdash sayfasına giderek başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sırasında sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde eksiksiz girin. Açıklama kısmına da sitenizi süsleyici şekilde bir açıklama yazın.

Buradan yorumlarınızı bekliyorum. Umarım faydalı bir konu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir