İnternetten Para Kazanma Yolları 2019

İnternetten para kazanma yolları 2019 adlı yazımızda internetten para kazanmak için güncel iş fikirleri bulabilir ve sizde para kazanabilirsiniz.

Paylaş

Hepimiz para kazanmak için çeşitli iş fikirleri araştırıyoruz. Bu araştırmaların başında tabi ki en kolay para kazanma yöntemi olan internetten para kazanma yolları yer alıyor. İnternetten para kazanmak yapılan iş fikirleri aramaları sıralamasında başta geliyor. İnternet iş fikirleri sayesinde bir çok kişi büyük miktarlarda para kazanarak sadece bu işleri yapmaya başladı. Sizde ek gelir kazanmak istiyorsanız yerli ve yabancı kaynaklardan araştırarak sizlere sunduğum internetten para kazanma yöntemlerini okuyabilirsiniz.

Hepimiz para kazanmak için bir çok yola başvuruyoruz. Yeni iş fikirleri bularak bunları hayata geçirerek bu yöntemler ile gelir elde etmek için çalışıyoruz. Sabit maaşlar çalıştığımız iş günümüzde yetersiz gelebildiği için ek gelir kazanmak için büyük çoğunluğumuz yeni iş fikirleri üreterek para kazanma yolları arıyoruz. Bu yolları ararken internetten para kazanma yolları en çok aranan yöntem olarak ilk sırada yer alıyor. Hemen hemen herkesin evinde internet olması ise bunun en başlı sebeplerinden. Evde bilgisyar başında oturarak para kazanarak ek gelir elde etmeyi kim istemez. Fakat internetten nasıl para kazanabiliriz ? İnternetten para kazanmak için ne yapmalıyız ? Bu soruların cevaplarını yerli ve yabancı kaynaklardan araştırarak sizlere sunmaya karar verdim. İşte internetten para kazanmak için en güncel iş fikirleri ;

İnternetten Para Kazanma 2019

Sizlere burada internetten nasıl para kazanılır, internetten para kazanmak için ne işler yapılır kısaca internetten para kazanma fikirleri sunacağım. Bu iş fikirleri 2019 yılı için güncel ve en çok kazandıran fikirlerdir. Sizlerde bu iş fikirlerini hayata geçirerek kolay şekilde para kazanabilirsiniz.

  • Editörlük Yaparak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en popüler olan editörlük yaparak para kazanma yer alıyor

İnternet ortamında para kazanmanın en basit yöntemidir. Zorluğu olmayan kolayca gelir elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Peki nasıl yapılır ? Evinizde internetiniz varsa ve bilgisayarda yazı yazmayı biliyorsanız bu yöntem ile çok kolay şekilde para kazanabilirsiniz. Güncel konuları takip ederek bunları yazıya dökerseniz bu yazıları blog sahipleri ve site sahiplerine satarak gelir elde edebilirsiniz. Oyunlar hakkında, gündem konuları hakkında yazılar hazırlayarak bunları satışa çıkarabilirsiniz. Özellikle R10, wmaracı gibi webmaster sitelerinde makalelerinizi kolay bir şekilde satarak ya da site sahipleri ile anlaşarak onların istedikleri makaleleri hazırlayarak oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Bu yöntem ile ne kadar çok yazı yazarsanız o kadar çok gelir elde edebilirsiniz. R10 üyelik için bu konumuzu okuyabilirsiniz. Bende sitem için makale alımları yapıyorum dilerseniz yorum kısmından iletişime geçerek teknoloji, iş fikirleri, mobil kategorisinde yazdığınız özgün içerikleri bana satarak gelir elde edebilirsiniz. Dilerseniz düzenli olarak bana makaleler sağlayarak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Bu için sermaye oluşturmanıza gerek yoktur. Sadece bilgisayarınız ve evinizde internetiniz olması yeterlidir. Bir de daha kolay satış yapabilmek için r10 ve wmaracı gibi sitelerde üyelik açmanızı ve takip etmenizi tavsiye ederim.

Türknet Arkadaşını Getir kampanyası ile bu link üzerinden abone olursanız 1 ay ücretsiz internet hakkı kazanırsınız

Türknet Arkadaşını Getir kampanyası ile bu link üzerinden abone olursanız 1 ay ücretsiz internet hakkı kazanırsınız

  • Blog Sitesi Açarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yolları 2019 arasında en popüler olan diğer yöntem Blog Sitesi Açarak Para Kazanma yöntemidir

Yukarıda yazdığımız maddeyi kendiniz için kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Nasıl mı ? Bir blog sitesi açarak yazdığınız özgün makaleleri sitenizde yayınlayarak hatırı sayılır bir gelir elde etmeniz mümkün. Fakat bunun için biraz zaman harcamanız gerekiyor. Yazdığınız güncel ve arama motorlarında en çok arananlar hakkında makaleler hazırlayıp kendi blog sitenizde yayınlayarak belirli bir ziyaretçi kitlesine ulaştığınız zaman gerçekten hatırı sayılır bir gelir elde etmeniz mümkündür. Blog sitesinden bir çok yöntemle para kazanabilirsiniz. Bunlardan bazıları, Google Adsense reklamları ( ziyaretçileriniz reklamlara tıkladıkça size para kazandırır ), tanıtım yazıları yayınlayarak ( diğer site sahipleri sitenizde kendi sitelerinin tanıtım yazılarını yayınlar ve bu şekilde onlardan tanıtım ücreti alırsınız ), link satışı yaparak ( yine diğer site sahiplerinin sitelerinin linkini sitenize eklerseniz kazanç elde edersiniz ). Yine bu işlemleri de r10 ve wmaracı gibi webmaster sitelerinden kolayca satabilirsiniz. Bu iş fikri için 150 TL gibi bir sermayeye ihtiyacınız vardır. Yaklaşık 70 TL gibi bir ücret alan adı için, 80 ile 90 TL arası da hosting için harcamanız gerekmektedir. Yine bu yöntemde de r10 ve wmaracı gibi sitelere üye olmanızı ve takip etmenizi öneririm. Birde şuan en popüler olan blog sitesi için gerekli yazılım wordpress konusunda araştırma yapmanız gerekebilir. Bunun için wordpress kurulumu nasıl yapılır adlı yazımı okuyabilirsiniz.

  • Sosyal Medya ile Para Kazanma

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en çok kazandıran yöntem Sosyal Medya ile Para Kazanma

Şuan en yaygın yöntemlerden birisidir. Sosyal medya ile para kazanma hem kolay hemde çok geliri olan bir iştir. Fakat bunun içinde hatırı sayılır bir kitleniz olması lazım. Facebook sayfası, instagram sayfası oluşturarak yüksek miktarda gerçek kullanıcı takibini yakalayabilirseniz sayfalarınızda reklam yayınlamak için herkes sırata geçecektir. Bu yöntem ile gerçekten çok çok büyük miktarlar kazananlar var. Bunlara örnek vermek gerekirse Cezmi Kalorifer, Nalet Bebe, Aykut Elmas, Seda Kindir hesaplarını söyleyebilirim. Bu hesaplar gibi iyi bir kitleye ulaşabilirseniz reklam başı 5 – 10 bin arası bir ücret elde edebilirsiniz. Bu iş fikri içinde sermaye ayırmanıza gerek yoktur. Bu iş fikri için önemli olan açtığınız hesaplara kaliteli içerikler oluşturarak takipçi sayınızı artırmak. Bunun içinde arkadaş çevrenize başvurmanız ve popüler hashtag kullanımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

  • Youtube ile Para Kazanma

Bu yöntemi bilmeyen araştırmayan yoktur sanırım. Evet youtuber olarak adlandırdığımız ve günümüzde internetten para kazanmanın en popüler fikri. Özgün youtube videoları çekerek ve ya hazırlayarak inanılmaz derecede gelir elde edebilirsiniz. Bunun içinde videolarınızın özgün olması gerekmekte. Alışılmış videolar çekerseniz bunların takipçileri zaten var. Fakat özgün videolar çeker ve ya hazırlarsanız göreceksiniz ki abone sayınız her geçen gün artacak ve videolarınız izlendikçe yüksek miktarlarda gelir elde etmeye başlayacaksınız. Bunun yanı sıra sponsor reklamlarda alarak hatta bu youtube kanalı sayesinde abonelerinizi ve videolarınızı izleyenleri yukarıda yazığım maddede olan sosyal medya hesaplarınıza yönlendirerek sitenize yönlendirerek para kazanma olayını farklı bir boyuta geçirebileceksiniz. Bunun bir sürü örneği var  Orkun Işıtmak, Ruhi Çenet, Danla Bilic, Burak Şahin gibi bir çok örnek verebiliriz.  Bu iş için gereken sermaye iyi bir bilgisayar video düzenlemeleri için, videoları kendiniz çekecekseniz kaliteli bir video kayıt cihazı gerekmekte. Birde gezerek video çekecekseniz biraz giderleriniz olacaktır. Yani ortalama ilk başlangıç için 10.000 TL ile 20.000 TL arasında bir sermaye ile bu işe giriş yaparsanız ve bu sermaye ile iyi fikirler üreterek video çekerseniz kısa sürede bu ücreti kazanabilirsiniz.

  • Freelance İş Yaparak Para Kazanma

Makale hazırlamada freelance bir iştir ama artık onu ayrı bir alanda yazmak daha doğru olurdu. Freelance iş derken eğer grafiker olarak çalışıyorsanız internetten bu alanda freelance işler yaparak para kazanabilirsiniz. Bu yöntem için bir çok alan mevcut kendi mesleğinizde internetten freelance iş yapmanız mümkün. Freelance işler için bironluk gibi siteleri takip etmenizi öneririm. Bu iş içinde sermaye ihtiyacınız yoktur. Sadece yapacağınız iş alanında iyi bilginiz olması müşterilerinizi bu konuda memnun etmeniz ve belki bu işi yapmak için üye olmanız gereken sitelere küçük bir miktar 10 TL ile 50 TL arası gibi bir ücret yatırmanız gerekebilir.

  • Al Sat Yaparak Para Kazanma

Bu günümüzde genellikle arabalarda kullanılan yöntem. Fakat aslında bunu her eşyada uygulayabilirsiniz. Sadece al sat yapacağınız ürünün piyasasını bilmek ve ürünü iyi takip etmek gerekmekte. Ürün satışlarını sahibinden.com, letgo gibi sitelerden kolayca yapabilirsiniz. Alacağınız ürünün piyasa değerini ve temizlik çalışırlık konusunda çok dikkat etmeniz gerekmekte. Bu alanda en çok yapılan iş tabi ki de araba alım satım işlemidir. Araba al sat ile sıkı takip ile güzel miktarlar kazanabilirsiniz. Artık bildiğiniz gibi bu tür ürünleri alacaklar hep internetten arama yaptığı için bu yöntemde 2019 internetten para kazanma yöntemleri arasındaki yerini aldı. Bu işçin gerekli sermaye hangi ürünü al sat yapacağınıza göre değişir. Fakat al sat yapacağınız sitelerde sahibinden gibi belirli bir satış sınırı olabileceği için ücretli üyelik almanız gerekebilir. Bunun ücreti de 50 Türk Lirası ile 100 Türk Lirası arasında değişiklik gösterebilir.

  • E-Ticaret ile Para Kazanma

Bunu evde oturup para kazanmak isteyenler için değil esnaf olanlar için öneriyorum. Örnek veriyorum bir bilgisayar malzemeleri satan dükkan işletiyorsunuz. Kendinizi sadece dükkanınıza gelecek müşterilere bağlamayın. Bir E-Ticaret sitesi açarak internetten de müşterilerinize ulaşın. Gelirinizin arttığını fark edeceksiniz. Bunun için hazırladığım e-ticaret satış arttırma yöntemleri konumu okuyabilirsiniz. Bu yöntemde de hazır bir dükkanınız varsa ürünleriniz hazır olduğu için ürün sermayesine gerek olmayacaktır. Fakat sıfırdan girecekseniz satacağını ürüne göre sermaye gereksinimi değişir. Bunun yanında E-Ticaret sitesi oluşturmanız gerekecektir bunun için ortalama senelik 2.000 TL gibi bir sermaye, tabi reklam da yapmak zorunda kalabilirsiniz bunun içinde ilk başlarda 1.000 ile 5.000 TL arası bir reklam bütçesi ayırmanız gerekebilir.

  • Kendi Ürünlerinizi Satarak Para Kazanma

Bu yöntemde aslında emek isteyen bir yöntemdir. Eğer ev hanımıysanız ve evde yapacak bir işiniz yoksa lif, havlu, oya, şal gibi çeşitli örme işlerini yaparak, şuan çok tutulan nikah şekeri, süsler hazırlayarak bunları n11, gittigidiyor gibi bilindik e-ticaret sitelerinden satarak gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile bir çok ev hanımı evlerine yüksek miktarlarda ek gelir sağlamaktadır. Baktığınız zaman zor gibi gelebilir ama kazancı iyi olan internet para kazanma yöntemleri arasında yer alır. Yapacağınız ürüne göre sermaye değişiklik gösterir. Sonrasında yine satış yapacağınız platformda premium üyelik için 50 ile 100 TL arası ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Sonuç ;

İnternetten para kazanma için sizlere hazırladığım bu yöntemler sayesinde evinize yüksek miktarlarda gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Hatta öyle oluyor ki gerçekten çok yüksek miktarlarda gelir kazananlar oluyor ve bütün işlerini bırakarak sadece bu yöntemler ile gelir elde etmeye başlıyorlar. Bu yöntemler için çok fazla sermaye hazırlamanıza da gerek yoktur. Her maddenin yanında ortalama ne kadar sermaye ile bu işlere girebileceğinizi zaten yazdım. Ama kazandıkça işlerinizi geliştirmeye başladıkça sermaye harcayarak daha profesyonel hale gelerek gelirlerinizi 2’ye 3’e hatta 10’a katlaya bilirsiniz. Herkese bol kazançlar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir