İphone Jailbreak Nasıl Yapılır ? Jailbreak Nedir ?

İphone Jailbreak Nasıl Yapılır ? Jailbreak Nedir ? Apple'ın kullanıcılar için kısıtladığı bazı işlemleri açmaya yarar kısacası Apple kırma işlemidir. Videolu anlatım bu konuda.

Paylaş

Jailbreak Apple’ın İphone kullanıcıları için kısıtladığı bir çok işlemi açmak için yapılan bir uygulamadır. Daha doğrusu herkesin bildiği tabir ile İphone kırma işlemidir. Peki Jailbreak nasıl yapılır ? Jailbreak yapmak tehlikeli mi ? Bir çok İphone kullanıcısı ve ya bir Apple ürünü kullanıcısı iseniz Apple şirketi sizin için bazı kısıtlamalar uygulamaktadır. Yani kullandığınız cihazlarda bazı işlemleri yapmaya yetkiniz yoktur. Jailbreak ile bu kısıtlamaları kaldırabilirsiniz. Kıscası Apple ürününü kırabilirsiniz.

iPhone teknoloji harikası bir ürün olması ve pek çok kullanıcı tarafından beğeni toplaması Apple’ın bu konuda neredeyse bir tekel olması konusunda öncü bir ürün olmasıyla dikkat çekiyor. iTunes uygulama mağazasından edinilebilecek pek çok ürünle birlikte bazı kullanıcıların hem bütçesini hem de uygulama kontrolü ve izini nedeniyle beklentisini sınırladığını söyleyebiliriz.

Nitekim uygulama mağazasına bağlı kalmamak, Apple tarafından izin verilmeyen tema değişikliklerini yapmak, oyun ve uygulama konusunda teknik destek olmaksızın ücretsiz uygulama edinmek isteyenlerdenseniz jailbreak işlemi tam size göre.

Jailbreak Yapmak Ne Kadar Doğru ?

iPhone’u kırma olarak tabir edilen jailbreak işlemi ile iPhone’unuz üzerinde birtakım iyileştirmeleri ve değişiklikleri yapabilmeniz mümkün. Yasal olan bu işlem bazı durumlarda cihazınızın garanti dışında kalmasına neden olabilecek olsa da macera arayanlar için dikkatli olunduğu takdirde denenebilecek olaylardan birisi. Jailbreak işleminden sonra iPhone’unuzu eski haline getirmek için ise iTunes üzerinden yapmanız gereken tek şey cihazınızın işletim sistemini yeniden yüklemek. Apple tarafından yapılan iOS güncellemelerini iTunes üzerinden takip etmek için jailbreak işlemini geri almanız gerekebileceği gibi yayınlanan yeni jailbreak versiyonları ile güncellemeleri takip edebilirsiniz. Fakat yine de benim önerim apple ürününüzün garantisi devam ediyorsa bu denemeyi yapmayın bazı durumlarda geri döndürmeler başarılı olmayabiliyor. Ama bu durum çok istisna bir durum olarak karşınıza gelebilir.

Jailbreak ile biliyorsunuz ki bir çok ücretli uygulamaya da ücretsiz olarak erişebiliyorsunuz. Ama unutmayın bu uygulamalar geliştiricilerin büyük uğraşları sonrası yazılıyor ve onların haklarına girmiş oluyorsunuz. Ben bu yöntemle ücretli bir uygulamayı ücretsiz indirmeyi hem illegal olduğu için hemde geliştiricinin hakkına girdiğiniz için önermiyorum ve desteklemiyorum. Jailbreak daha farklı amaçlarla kısıtlamaları kaldırmak için de kullanılabilir.

Jailbreak Nasıl Yapılır ?

Jailbreak nasıl yapılır sorusunun cevabına gelince. Bunu yazı ile anlatmak çok güç. Aynı şekilde okuyarak yapmakta güç olacaktır . Bu yüzden sizler için Youtube’da biraz araştırdım ve en doğru şekilde jailbreak nasıl yapılır sorusuna cevap veren videoyu sizler için burada paylaşıyorum. Anlatımı yapan arkadaş gayet güzel ve net bir şekilde anlatım gerçekleştirmiş sizde bu videoyu izleyerek bilgisayarsız jailbreak kurulumu yapabilirsiniz. Videodan önce video açıklamasında destekleyen telefonlar yazılmış onu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Uyumlu versiyonlar:

iOS 12.0, iOS 12.0.1, iOS 12.1, iOS 12.1.1, iOS 12.1.2, iOS 12.1.3, iOS 12.1.4, iOS 12.2, iOS 12.3, iOS 12.4

Uyumlu cihazlar:

 • iPhone XS Max (Henüz desteklenmiyor)
 • iPhone XS (Henüz desteklenmiyor)
 • iPhone XR (Henüz desteklenmiyor)
 • iPhone X
 • iPhone 8 / 8 Plus
 • iPhone 7 / 7 Plus
 • iPhone 6S / 6S Plus
 • iPhone 6 / 6 Plus
 • iPhone 5S
 • iPad Pro 1
 • iPad Pro 2
 • iPad Air 2, 1
 • iPad Mini 4, 3, 2
 • iPad 5
 • iPod Touch 6G
Jailbreak Nasıl Yapılır Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir