İphone Kayboldu Nasıl Bulunur ? Cevabı Bu Konuda

Umarız İphone Kayboldu Nasıl Bulunur ? sorusunun cevabını araştırmak zorunda kalmazsınız ama ben yinede sizler için bu sorunun cevabını hazırladım. Find My İphone hakkında detaylı bilgiler bu konuda.

Paylaş

İphone kullanıcıları için çok önemli bir bilgi. İnşallah bu soruyu sormak zorunda kalmazsınız ama yinede sizler için iphone kayboldu nasıl bulunur sorusunun cevabını anlatayım. Kaybolan iphone telefonları Find My İphone ile bulabilirsiniz. Anlatacağımız yöntem ile Find My iPhone aracılığıyla çalınan ya da kaybolan telefonunuzun konumunu belirleyebilirsiniz. Yeni iphone alanlar mutlaka bu konuyu okuyun ve tedbirinizi alın.

Önceden de bahsettiğimiz gibi telefonunuz kayıp olmadan veya çalınmadan önce Find My iPhone ayarlarınızı yapmış olmanız gerekiyor. daha doğrusu iphone alır almaz bu ayarları yapmanızı tavsiye ederim.  Eğer yaptıysanız internet tarayıcınızdan https://www.icloud.com/ adresine girin. Girdikten sonra Find My iPhone ayarlarınızı yaptığınız Apple ID/iTunes hesabı ile giriş yapın.

Find My İphone Kullanımı

Giriş yaptığınızda Find My iPhone uygulaması telefonunuzun konumunu belirlemeye çalışacaktır. Eğer başarılı olursa bununla ilgili bir uyarı gösterecektir. Eğer telefonunuz kapandıysa haritada o anki konumu değil kapanmadan önceki son konumu gösterilecektir. Telefonunuz yeniden açıldığında harita güncellenecektir.

Find My iPhone eğer telefonunuzu bulursa haritaya yaklaşarak mavi bir nokta ile telefonunuzun konumu işaretleyecektir. Bu olduktan sonra Google haritalarındaki gibi haritayı inceleme şansınız olacaktır.

Telefonunuz bulunduğunda mavi noktanın üzerinde bir pencere açılacaktır, bu pencereye tıkladığınızda sahip olduğunuz seçenekleri görebileceksiniz.

Find My İphone ile Kayı İphone Bulma

İlk seçenek telefonunuzun ekranında görüntülenecek bir mesaj göndermek veya telefonunuzun yerini belli edebilecek bir zil sesi çalmasıdır. Telefonunuzun zil sesi çalmasını sağlamak eğer telefonunuzu ev veya ofis gibi dar bir alanda kaybettiyseniz iyi bir çözüm olabilir, çünkü sesi kapalı bile olsa bu yöntem ile ses çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca “Uzaktan Kilitle” butonuna da tıklayabilirsiniz. Bu seçenek uzaktan telefonunuzun ekranını kilitlemenize ve bir kilit kodu belirlemenize olanak sağlayacaktır. Bu yöntem ile eğer telefonunuz başka birinin elinde ise telefonunuzu kullanmasını ve kişisel verilerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Find My İphone Uzaktan Kilitleme

Bunu yapmak için “Uzaktan Kilitle” butonuna tıklayın, kullanmak istediğiniz 4 haneli kilit kodunu iki kere girin ve sonra yeniden “Uzaktan Kilitle” butonuna tıklayın. Bundan sonra kilit kodunuzu tahmin edemedikleri sürece telefonunuz hırsızlar için erişilemez olacaktır.

Daha iyi bir güvenlik için, eğer isterseniz telefonunuzdaki tüm verileri uzaktan silebilirsiniz. Bunu yapmak için “Uzaktan Sil” butonuna tıklayın. Emin olup olmadığınıza dair bir uyarı gördüğünüzde ne yaptığınızı anladığınızı belirten seçeneği işaretleyin ve “Tüm Veriyi Sil” butonuna tıklayın.

Eğer telefonunuzu geri alırsanız verilerinizi yedekten yeniden kurabilirsiniz.

Eğer telefonunuzun hareket halinde olduğunu düşünüyorsanız yeni konumu görmek için ekranın sağ üst köşesindeki yenile butonunu kullanabilirsiniz.

Umarız böyle bir işleme ihtiyaç duymazsınız. Fakat ne olur ne olmaz siz siz olun iphone aldığınız zaman ilk yapacağınız Find My İphone ayarlarınızı güncellemek olsun. Bu sayde kayı ve çalıntı iphone telefonlara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir