Kaliteli Bir Makale Nasıl Hazırlanır ?

Kaliteli Bir Makale Nasıl Hazırlanır ? Kaliteli içerik hazırlama yöntemleri, makale satışı ile uğraşanlar içerik satışı ile para kazanma fikrini uygulayanlar bu yazımızı mutlaka okusunlar.

Kaliteli Bir Makale Nasıl Hazırlanır ? Kaliteli içerik hazırlama yöntemleri, makale satışı ile uğraşanlar içerik satışı ile para kazanma fikrini uygulayanlar bu yazımızı mutlaka okusunlar.

Paylaş

Son zamanlarda çok popüler olmaya başlayan makale yazarak para kazanma iş imkanına istinaden artık hemen hemen herkes makale üretmeye başladı diyebiliriz. Durum böyle olunca makale satın alanlar kaliteli makale satın almak için arayış içerisine giriyorlar. Sizlerde makale yazarak para kazanmak istiyorsanız hazırladığınız makalelerin kaliteli olması gerekmekte. Makale satın alacak olanlar sizin makalenizi kaliteli bulmalı ki yazdığınız makaleleri satabilirsiniz. Aksi taktirde yazdığınız makaleleri satmakta güçlük çekebilirsiniz. Peki kaliteli makale nasıl hazırlanır ? Kaliteli bir makale hazırlamak için hangi yöntemleri uygulamanız gerekir ? Sizler için makale yazarlarını ve en çok satılan makale tiplerini inceledim. Bu incelemem sonucunda sizlere kaliteli bir makale nasıl hazırlanır sorusunun cevabını sizlere aktarmaya çalışacağım.

Makale yazmak bir konuda binlerce kelime ve yüzlerce cümle yazmak demek değildir. Evet kelime sayısı ve cümleler önemli ama artık makale satın alanlar alacakları makaleleri sadece kelime sayısına göre değerlendirmiyor. Makale kalitesi, seo uygunluğu ve özellikle anlatım şekli anlaşılabilir olması da makale satın alacak kişiler tarafından çok önemseniyor.  Eğer bir kişiye makale sattıysanız ve bu kişinin size referans olmasını istiyorsanız ya da sürekli sizi tercih etmesi için hazırladığınız makalelerin gerçekten kaliteli olması ve iyi bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Artık sizlerde farkında olmuşsunuzdur makale satışının  çok popüler olduğunu gören herkes makale yazıp satmaya başladı. Fakat rastgele makale yazan kişiler kalitesi bir içerik ile satış yapan kişiler bir makale sattıktan sonra bir daha satış yapamıyor. Sizde bu duruma düşmek istemiyorsanız kaliteli bir içerik hazırlayarak her daim piyasada gözde kişilerden olabilirsiniz. Sizde makale yazarak para kazanmak istiyorsanız işte sizlere kaliteli bir makale nasıl hazırlanır araştırmamın sonucu.

Kaliteli Bir Makale Nasıl Olmalı ?

Kaliteli bir makale nasıl olmalıdır ? Bu sorunun cevabını maddeler halinde sizlerle paylaşacağım. Artık piyasada o kadar çok makale satışı yapan kişi, firma var eğer sizde bu araştırmaya göre makaleler hazırlarsanız sizde bu piyasada tutunabilir ve sürekli satış yapabilir. Fakat makale hazırlarken  aşağıdaki maddelere kesinlikle dikkat etmelisiniz

  • Makale Yazarken Güncel Konuları Seçmenizi Tavsiye Ederim

Satış için hazırlayacağınız makalelerde güncel konuları ele almanızı tavsiye ederim. Güncel konular makale satın alacak kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Güncel konu seçmeniz hem makale yazarken sizin işiniz kolaylaştırır hemde satın alacak kişinin daha çok dikkatini çeker.

  • Çarpıcı Başlık Çok Önemli ( Arama Yapan Kişilerin Dikkatini Çekecek Başlıklar Seçilmeli )

Google arama motorunda bir konuyu ararken genelde o konu hakkında çarpıcı başlıklar dikkat çekiyor. Yani başlık kişiyi o siteye çekiyor. Bende genelde bir konu araştırdığım zaman o konu hakkında en dikkat çekici başlığı tercih ediyorum. Çünkü genelde ilgi çekici başlığı olan yazılar genelde profesyonel ve aradığım konunun cevabını bulduğum makaleler oluyor. Google da arama yapan kişilerde genel olarak bu şekilde dikkat çeken başlıkları tercih ediyorlar. Araştırmalar ve verilerde bunları gösteriyor.

  • Özgün Makale Hazırlamak

Satışa sunmak için hazırlamış olduğunuz makalelerin özgün olması çok çok önemli bir detaydır. Hazırlamış olduğunuz makale özgün değilse Google zaten bunu anlayacaktır. Ama sattığınız müşteri de bunu kesinlikle anlayacaktır. Böyle bir durumda ilerleyen dönemlerde hazırladığınız makale satışlarınızda kötü bir referans olarak karşınıza çıkacak ve müşteri kaybı yaşamanıza neden olacaktır.

  • SEO Uyumlu Makale Hazırlamak

Evet özgün olmak önemli fakat özgün bir makaleyi seo uyumlu yazmak daha önemli. Biliyorsunuz bir makalenin seo uyumlu olması demek o makalenin Google algoritması tarafından arama sonuçlarında en üst sıralara gelmesi hatta ilk sıraya gelmesi bile demektir. Bu da sizden makalenizi satın alan kişinin sitesine büyük bir katkı sağlamış olursunuz. Bu da o kişinin sürekli sizden makale almasına sebep olur ve iyi bir referans olarak başka satışlarda karşınıza çıkar.

  • Dil Kurallarına Uygun Bir Makale Olması

Özgünlük ve seo uyumlu makale konusu tamam. Fakat makale yazarken bir önemli noktada dil bilgisi. Makale satın alanlar genelde dil bilgisine önem verirler. Nedeni ise anlaşılabilir olması. Bu makaleyi ziyaret eden kullanıcıların akıcı bir dil ile ne okuduklarını anlayabilmeleri ve o makaleyi sonuna kadar okumalarını istemeleridir. Çoğu haber sitesinde gördüğümüz nasıl yapılır ? Nasıl yapmalı ? Nasıl yapacağız gibi soru cümleleri ile başlayan makaleler artık ilgi çekici olmuyor ve düzgün bir dil bilgisi ile yazılmıyor. O yüzden kullanıcılar bu sitelere sadece hit sağlıyor kalıcılık sağlamıyor. Ama önemli olan o sitede kalıcı olup o makaleyi sonuna kadar okuyabilmek. Bu yüzden dil bilgisi ve kullanıcıya o makaleyi sonuna kadar okutabilen makaleler satın alacak kişiler tarafından tercih ediliyor.

  • Makale İçerisinde Alt Başlıklar Kullanmak

Makale yazarken özellikle uzun bir makale ise alt başlıklar kullanmak gerçekten çok önemli. Okuyucunun uzun bir makalede aradığı sorunun cevabını bulması zor olabilir. Bu yüzden ne hakkında makale yazıyorsanız daha anlatıcı ve açıklayıcı olması açısından makalelerde alt başlıklar kullanmak çok önemli bir noktadır. Bu alt başlıklar sadece kullanıcılar için değil SEO açısından da önemli bir noktadır. Makale satın alacaklar bu yüzden alt başlık kullanımına dikkat etmektedirler. Eğer makaleniz akıcı ve alt başlıklar ise daha net bir şekildeyse seo kurallarına uygun bir biçimde yazıldıysa bundan sonraki satışlarınızda sizin için önemli bir referans olacaktır.

  • Son Olarak Makalede Önemli Yerleri, Belli Anahtar Kelimeleri Belirgin Yapın

Bu madde hem okuyucular için hem de SEO için önemli bir adımdır. Google robotları makaleyi tararken bu belirginleştirilmiş alanları ön planda tutar. Bu kısmı çoğu sitede fark etmişsinizdir diye düşünüyorum. Makalelerde çoğunlukla bazı anahtar kelimeler kalın punto ile yazılmıştır. Bunu siz yapmak zorunda değilsiniz makaleyi satın alan kişi kendine göre düzenleyebilir. Ama siz belirtirseniz daha iyi olur. Dilerse makaleyi satın alan kişi kendine göre düzenler.

  • Makalelerinize Düzenleme Garantisi Verin

Sattığınız makaleler için düzenleme garantisi vermenizi tavsiye ederim. Satın alan kişi bu garantiyi aksi yönde kullanmayacaktır diye düşünüyorum. Sadece makalenizde beğenmediği cümleler olursa onların düzenlenmesini isterse geri çevirmeyin. Bu düzenleme garantisi sizlere kesinlikle artı değer katacaktır.

Bu yazımda makale satışı yaparak para kazanmak isteyenler için önemli noktaları anlattım. Eğer sizde bu noktalara uygun makaleler yazarsanız makale satışınız ve referansınız kesinlikle dolacaktır ve bu alanda liderler arasına sizin de adınızı yazdıracaktır. Bende bu şekilde yazılan makaleleri satın alıyorum. Eğer bu tür makaleler yazıp satacak bir alan arıyorsanız bu yazının altından iletişim bilgilerinizi yorum olarak bırakırsanız sizlere geri dönüş sağlayabilirim. Herkese bol kazançlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir