Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma 1000+ TL

Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma nasıl oluyor ? Konumuzda makale yazarak 1000 TL ve üzeri para kazanma hakkında bilgi sahibi olun

Paylaş

Sizlere yeni iş fikirleri kategorisinde internetten para kazanma hakkında bilgiler vermeye devam ediyorum. Bu konumuz ise makale yazarak internetten para kazanma üzerine olacak. Evet makale yazarak para kazanma günümüzde internetten para kazanma yöntemleri arasında popülerliğini arttırıyor. Makale satışı ile para kazanma artık çok kolay hale geldi diyebiliriz. Peynir ekmek gibi makale satışı yapılıyor desek az olmaz sanırım. Şimdi gelelim internette makale satarak nasıl para kazanabiliriz ? Üstelik makale satışından 1000 TL üstü para kazanabilirsiniz.

Öncelikle bu makale satışları neden son günlerde böyle patladı. Önceden de yapılan fakat bu kadar popüler olmayan makale satışı, makale yazarlığı demek daha doğru olacak son dönemlerde nasıl bu kadar popüler oldu. Bunun en büyük nedeni yine benzer bir konu. Blog yazarak internetten para kazanmak için blog açan diğer kullanıcılar makale satışı popülerliğini arttırdı. Son zamanlarda bir çok blog açılıyor ve bloglar arası inanılmaz bir yarış oluştu. Bu damek oluyor iyi olan blog kazansın. Bunun içinde blog sahipleri sitelerini güncel tutmak adına makale yazarlarına başvuruyor. Buda makale piyasasını güncel tutuyor ve günümüzün internetten en popüler para kazanma yöntemleri arasına sokuyor. Yani kısacası makale satışından kesin gelir elde edebilirsiniz fakat makale yazarlığı nasıl yapılmalıdır ? Makale satışı yapmak için nasıl makale yazılmalıdır ? Gelelim esas meseleye ;

Blog açarak para kazanmak adlı konumuzu okuyarak blog açarak nasıl para kazanılır öğrenebilirsiniz.

Makale Yazarlığı Yapmak

Makale yazarlığının gerçekten büyük bir ciddiyet ve dikkat gerektiren bir iş olduğunu düşünüyorum ben. Nedeni ise artık çoğu kişinin yazı yazdığını düşünürsek sadece bu bile yazarlık işini çok zorluyor. Yazacak konu bulmak bu konuyu bulunca araştırmak ve binlerce kişinin aynı konuda yazı yazdığını görmek onların dışında bu konuyu özgün halde yazmak bu işin en zor yönü. Fakat oturduğunuz yerde yapmanız ve hiç güce ihtiyaç duymamanız yinede makale yazarlığını kolay hale getiriyor. Akşam üzeri evinizde otururken youtube da video izlemek yerine yazı yazsanız bile bu size gelir haline gelecektir. Yazdıkça kendinizi geliştireceğiniz için ilerleyen dönemlerde kazandığınız gelir git gide yükselecektir.

Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır ?

  • Konu Bulmak

Konu bulmak makale yazarlığının ilk maddesi. Fakat konuyu nasıl bulacaksınız ? Güncel konuları takip edip bu konular arasında en çok takip edilenleri seçerseniz satma olasılığınız daha yüksek. Makale satış sitelerinden konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Konuyu İyi Bilmek

Evet hiç enerji ve güç harcamanız gerekmiyor fakat zorluğu olduğunu da söylemiştik. Yazacağınız konu hakkında bilgi sahibi olmanız kesinlikle gerekmekte. Bir konu hakkında yazıyorsanız o konuyu bilmeden yazamazsınız. Konuyu iyi araştırıp bu konu hakkında diğer yazıları araştırıp bilgi sahibi olmak makale yazarlığı için ilk temel maddedir.

  • Konu Hakkında Özgün İçerik Üretmek

İkinci temel madde özgün içerik üretmek. Eğer yazınız özgün değilse yazdığınız yazı boşa gitti. Doğal olarak bu yazıdan gelir elde etmenizde imkansız hale geldi. Makalenizi satın alacak kişiler mutlaka yazdığınız makaleye özgünlük testi yapacaklarıdır. Eğer bu testlerde yazınız özgün değilse ya ücretlerini geri talep edereler ya da sürekli revizyon talebinde bulunurlar. Doğal olarak bu ise büyük bir zaman kaybı olur ve aynı zamanda karşı taraftan bir daha iş alamama riski ortaya çıkar.

  • Uzun Makaleler Üretmek

Yazdığınız makalelerden iyi miktarlar kazanmak istiyorsanız mutlaka uzun makaleler üretin. Sitelerin seo uyumlu olabilmesi için artık uzun ve açıklayıcı makaleler üretmesi gerekiyor. Bu yüzden makale satın alacak blog ve site sahipleri de uzun makalelere yöneliyor. Yazdığınız makale normalde 300 kelime altı ise zaten para kazanmanız zor gibi .Fakat 500 – 1000 kelime arası bir makale üretebilirseniz işte o zaman para kazanamaya başlayabilirsiniz. Günümüzde artık blog ve site sahipleri makale alımı yaparken özgünlüğü kadar kelime sayısına daöenm veriyor. Fakat adımda şöyle bir sıkıntı doğuyor. Makale yazarları konu uzun olsun diye konunun dışına çıkarak baya bir farklı yerlere konuyu taşıyabiliyorlar. Bu yüzden makale yazarken konu dışına çıkmamakta önemli.

İnternetten Makale Satmak

Makalemizi yazdık satmak istiyoruz nasıl satabiliriz. Makalenizi satabilmek için R10, Wmaracı gibi webmaster sitelerinden üyelik almanız gerekmektedir. Yada sahibinden gibi makale platformları da var bunlar aracılığı yazılarınızı satabilirsiniz. Ama komisyonsuz ve direk alıcıya ulaşmak adına r10 üyeliği ve wmaracı üyeliği burada önemli rol oynuyor.

Değerlendirme

Yazımızın sonucu olarak evinizde internet ve bilgisayar varsa akşamları 1 saatinizi ayırarak min. 1000 kelimelik bir makale çok rahat üretebilirsiniz. Yazdıkça alıştıkça bu sayı günlük 5’e bile yükselebiliyor. 1000 kelimelik bir makale ortalama 10 TL civarında satışa sunuluyor buda günlük 50 TL anlamına geliyor. Sadece yapmanız gereken klavyenizi hızlandırmak ve iyi bir araştırmacı olmak. Herkese bol kazançlar.

Bende sitemde makale alımları gerçekleştiriyorum. Makale satmak isteyen arkadaşlar yorum kısmından benimle iletişime geçebilir. Aynı gün geri dönüş yapılmaktadır.

Evinizde internet yoksa ve ya AKN ve hız problemi olmadan internet kullanmak istiyorsanız Turknet 1 ay beva kullanım kodu ile 1 ay ücretsiz internet kullanarak bu istediklerinize ulaşabilirsiniz.

 

  1. Najeeb Ali dedi ki:

    bende duydum makale yazarak para kazanmayı araştırma yaparken sitenize denk geldim. Çok açıklayıcı bir bilgi olmuş çok teşekkür ederim. makale yazarak para kazanma gerçekten mümkün sizin hazırladığınız bu konu bu işi yapacaklar için çok faydalı olmuş bende sonuna kadar okudum. Çok teşekkür ederim. Siteniz çok güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir