Orman Genel Müdürlüğü 5 Bin Personel Alımı Başvuruları Başlıyor

Orman Genel Müdürlüğü 5 bin personel alımı için ilan yayımladı. Memur olmak isteyen adaylar bu yazımı dikkatli okumanızı tavsiye ederim. Şartlar uyuyorsa başvuru tarihlerini kaçırmayın.

Paylaş

Orman Genel Müdürlüğü 5 bin personel alımı için ilan yayımladı. Bu ilan memur olmak isteyenler için büyük bir umut oldu. Orman Genel Müdürlüğü yayımladığı ilan ile memur olmak isteyen vatandaşları heyecanlı bir bekleyiş sardı. Başvuru tarihleri ve şartlarınında belli olduğu ilan hakkında detayları bu yazımda sizlerle paylaşıyorum.

Orman Genel Müdürlüğü yayımladığı ilan ile iş arayışında olan ve kamu kurum ve kuruluşlarında yayımlanan ilanları heyecanla takip edenler için büyük bir umut oldu. Tam 5 bin personel alımı yapacak olan Orman Genel Müdürlüğü ilan hakkında bütün detayları da paylaştı. Başvuru yapacak olan adaylarda aranacak şartlar, başvuru tarihleri ve nasıl başvuru yapılacağı hakkında detayları bende sizlerle paylaşmak istedim.

Orman Genel Müdürlüğü 5 Bin Personel Alımı Başvuru Şartları

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuracak adaylarda aranan şartları yayınladı. İşte Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları ;

 1. Adaylar 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunda yer alan 48. Madde de yer alan genel ve özel şartlara sahip olmalı.
 2. Adayların son başvuru tarihinde 36 yaşından gün almamış olmaması
 3. 2018 yılında yapılan KPSS sınavından KPSS3 türünden en az 60 puan almış olmak.
 4. Adayların Orman Mühendisliği bölümünü bitirmiş olması
 5. Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,
 6. Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,
 7. Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
 8. 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin
  Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.
 9. Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü hangi alanlarda personel alımları yapacak birde bunlara bakalım. 5 Bin personel alımı hangi alanlarda yapılacak hangi alanda kaç personel alımı yapılacak ?

 • 1146 Sözleşmeli Personel
 • 2700 Orman muhafaza memuru
 • 1150 Orman mühendisi alımı yapılacak.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuru

Yayımlanan ilanda başvurular sadece internet sitesi üzerinden yapılacak.Başvuracak adaylar posta yolu, direk başvuru ve ya başka bir yolla başvuru yapamayacaklar. Başvuru başlangıç tarihi 12 Eylül olarak belirlenmiş. Başvurmak isteyen adaylar http://isealim.ogm.gov.tr sitesi üzerinden başvuru son tarihi olan 23 Eylül saat 23:59’a kadar başvuru gerçekleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir