Satış Ortaklığı ile Para Kazanma Rehberi

Günümüzde popüler olan ek gelir türü satış ortaklığı 2019 püf noktaları ile satış ortaklığı para kazanma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Paylaş

Günümüzde popüler bir ek gelir yöntemi ise satış ortaklığı ile para kazanma yöntemidir. Fakat satış ortaklığı içinde bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktaları bilmeniz gerekmekte. Satış ortaklığı yapmak isteyenler için satış ortaklığı 2019 rehberi ile püf noktaları paylaştım. Satış ortaklığı ile iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Fakat her satış işinde olduğu gibi satış ortaklığı içinde de bazı püf noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman sizde iyi gelir elde edebilirsiniz.

Satış Ortaklığı 2019 Püf Noktaları

Aşağıda yazdığım püf noktaları ile satış ortaklığı işini rahatça yapabilirsiniz.

Kullanmadığınız ürünleri asla tanıtmayın

Komisyonu yüksek olan, ucuz, kalitesiz bir ürünü asla okuyucularınıza tanıtmayın. Çoğu yeni blog yazarı, faydasız olan ürünleri teşvik eder ve potansiyel müşterileri kaybeder. Satış ortaklığı yolculuğunuzda asla ama asla bu hatayı yapmayın. Unutmayın güven, satış ortaklığı sisteminde daha fazla satış yapmanın en önemli anahtarıdır. Çoğu web sitelerinde kesinlikle dikkat etmişsinizdir. Aklına esen her ürünü tanıtmaya çalışırlar. “Ne kadar ürün o kadar para” mantığını devam ettirdikleri sürece bu kişiler için kesinlikle başarı kapısı kapanacaktır. Unutmayın satış yapmak istiyorsanız, eksiklik hissettirmek zorundasınız. Okuyucu, ürünü veya hizmeti kullanmadığında nelerden yoksun olduğunu görmesi gerekmektedir.

Özendirici yani teşvik edici olabilirsiniz

Bedavaya yatkın bir potansiyel müşteri için tercih edilebilir bir yöntemdir. Ama kalkıp da müşterinin bir süre sonra kolayca bulabileceği bir bonusu, hiçbir yerde bulamayacağı bir bonus olarak sunarsanız, o zaman size duyduğu güveni bir anda ortadan kaldırırsınız. Bazı insanlara bedavadan bir şeyler verirseniz sizden ürün satın alırlar. Ama insanların çoğu bunu zorlama olarak algılayabilir bu da aklınızın bir köşesinde bulunsun. Okuyucularımı teşvik etmek istiyorum diyorsanız, benzersiz yollar düşünmeye çalışın. İşte size birkaç fikir:

♦ Başarılı bir satış sonrasında onlara biraz komisyon verin. Evet, yanlış duymadınız. Hep siz komisyon alacak değilsiniz. 🙂 Her satıştan %50 komisyon aldığınız bir ürün tanıttığınızı varsayalım. Okuyucularınıza sizden aldıkları zaman %10 komisyon teklif edin. Bu satışlarınızı artırabilir. Şimdiye kadar bunu yapan birisini görmedim. 🙂 Unutmayın bir şey indirimli ise daha dikkat çekicidir. 20 liralık bir indirim mi istersiniz yoksa değerini ve içeriğinin ne olduğunu bilmediğiniz bir ürün mü istersiniz? Seçim sizin.

♦ Okuyucularınıza sizden satın almaları durumunda kaliteli ve bilinen bir ürün sunun. Bu aslında ürün sahiplerinin yaptığı bir satış ortaklığı taktiğidir. Ürün sahibisiniz ve 2 ürününüz var. Tanıtımını yaptığınız ikinci ürünü satın alan kişilere 1. ürünü indirimli veya ücretsiz sunabilirsiniz. Satışlarınızı inanılmaz artıracaktır.

♦ Diğer bir yol da tanıttığınız ürün hakkında ücretsiz e-posta desteği sunabilirsiniz. (Web Hosting hizmetlerini tanıttığınızda bu e-posta desteği satışlarınızı artırabilir)

Saldırgan olmayın

Eğer saldırgan bir yapınız varsa insanlar tanıttığınız ürünleri satın almazlar. Asla ürünlerinizi zorla satmayın, insanlar anında sizden ve sitenizden uzaklaşır. Ziyaretçilerinizi ürünleriniz hakkında eğitmeniz ve dürüst fikirler vermeniz gerekir. Daha fazla satış yapmak için satış elemanı olmak zorunda değilsiniz. Aslında satış ortaklığından para kazanabilmeniz için sabrınıza ihtiyacınız var. Bu sistem zaman ve sabır gerektirir. Başarılı bir satış ortaklığı yapan kişilere bir göz atın, uzun süre iş başındalar ve sürekli çevrimiçi olarak ürünlerini tanıtıyorlar. Daha fazla pasif gelir elde etmek için tek yöntem budur. Tekrarlamak olduğunuz şey çevrimiçi oranınızı artırmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir