Stoksuz Satış ile Para Kazanmak Mantıklı Mı ?

Stoksuz Satış ile Para Kazanmak Mantıklı Mı ? Stoksuz satış yapmak isteyenler için bu sorunun cevabını bu konumda yazdım. Stoksuz satış hakkında bilgi sahibi olmak ve stoksuz satış yaparken sizleri neler bekliyor kısa kısa bu konumda sizlerle iyi okurlar.

Stoksuz Satış ile Para Kazanmak Mantıklı Mı ? Stoksuz satış yapmak isteyenler için bu sorunun cevabını bu konumda yazdım. Stoksuz satış hakkında bilgiler bu adreste

Paylaş

Evinizde ek gelir olarak para kazanmanın yöntemlerini araştırırken stoksuz satışa denk geldiniz ve birden heyecanlandınız mı ? Yani stok yok açılış için neredeyse hiç bir ücreti yok bunları okuyunca kim olsa heyecanlanır. Hele birde E-Ticaret yani sonuçta hem oturduğunuz yerden hemde stoksuz olduğu için hiç yorulmadan satış yapacaksınız kolay para kazanma yöntemi. Evet dönemimizde yine popüler ek gelir elde etme yöntemleri arasına katılan stoksuz satış ile e-ticaret yaparak para kazanma yönteminin bütün detaylarını sizlerle paylaşacağım. Benimde çok heveslendiğim fakat sonrasında vazgeçtiğim bir iş alanıdır. Neden vazgeçtiğimiz de konunun sonunda sizlerle paylaşacağım. Eğer sizde stoksuz satış yöntemi ile ek gelir kazanmak istiyorsanız bu konuyu çok dikkatli okuyun derim.

Stoksuz Satış Nedir  ?

Adından da anlaşılacağı gibi stoksuz satış yani siz satmak için ürün depolamak zorunda kalmazsınız. Bu alanda bayilik veren bazı tedarikçiler vardır ürünü depolarlar sizde bu ürünleri satarsınız hem siz hemde ürünü depolayan firma kazanır. Ürünü depolayan firma size bir fiyat verir ve sizde bu fiyatın üzerine kar payınızı koyarak satışınızı yaparsınız. Sizin eklediğiniz kar payı sizin kazancınız olur firmanın belirlediği fiyat firmanın kazancı olur. Sonuç olarak siz sadece satışı ile uğraşırsınız kargo, ürün depolama gibi işlerle bayiliğini aldığınız firma uğraşır.

Stoksuz Satış Nasıl Yapılır ?

Stoksuz satış internet üzerinden yani e-ticaret ile yapılabilir. Biraz araştırırsanız piyasada neredeyse binlerce stoksuz satış yapan E-Ticaret sitesi yer alıyor. Hatta N11, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi çoğu alışveriş sitelerinde de stoksuz satış yaparak pazara kazanan bir çok satıcı bulunuyor. E-Ticaret sitesi oluşturarak, N11, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi siteler üzerinden mağaza açarak ya da sosyal medya üzerinden stoksuz satış yapabilir ve ek gelir kazanabilirsiniz.

Stoksuz Satış ile Para Kazanmak Mantıklı Mı ?

Can alıcı soru ? Bunu kendi yorumum ile cevaplayacağım. Aslında stoksuz olduğu için ve sizin satış dışında kargo ve ya ürün depolama gibi işlerle işiniz olmayacağı için mantıklı gibi görünüyor. Üstelik masrafı da yok bir E-ticaret sitesi oluşturmanız yeterli gibi görünüyor. Hatta size hazır halde stoksuz satış yapacağınız sistemi sağlayan danışman firmalarda oldukça fazla. Onlardan da destek alarak bu gelir elde edebilirsiniz. Evet böyle anlatınca çok mantıklı stok yok, açılış çok ucuz, kargo ile uğraşmıyorum gibi görünüyor ama maalesef öyle göründüğü gibi kolay değil. Nedenini maddeler halinde yazayım

  • İlk nedeni stoksuz satış için bayilik veren firmaların kuralları çok katı. Tamam ürünü onlar yolluyor ama müşteri ile siz bire bir görüşüyorsunuz. Yani bu LCW’da satış sorumlusu olmak gibi bir şey.
  • Ürün satışı sandığınız kadar kolay olmuyor. Reklamlar, tanıtımlar sürekli para harcamanız gerekecek.
  • Bayilerin size verdiği fiyata zaten bu ürünlerin satışı var piyasada yani bir de üstüne kar koyduğunuz zaman piyasadan daha pahalıya ürün satmaya çalışacaksınız. Neden sizden alsınlar o zaman daha ucuz varken ?
  • N11, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi sitelerde satış yapmak istiyorsanız bir vergi levhasına ihtiyacınız olacak. Bazı bayilik veren firmalar size bu hesaplardan sağlıyor ama sonuçta kendi vergi levhaları üzerine kurulmuş bir hesap oluyor ileride ne olacağı belli değil satışlar iyi olursa nasıl güveneceğiz ?
  • Hadi bunları önemsiz geldi olabilir gelebilir çevreniz var bu işi yapacak potansiyeliniz de var fakat bir nokta daha ürünü siz satacaksınız ama kutu başka firma adı ile gidecek. Siz o kadar uğraşıp satacaksınız karınızı alacaksınız ama asıl kazanan burada size bayilik veren firmadır. Hem parasını kazanacak hem reklamını yapacak.
  • Can alıcı nokta ise ürün iade ve değişim. Sonuçta burada ürünü satan siz olacaksınız. Yani müşteri sizle irtibatta olacak satış için sürekli müşteriler ile sürekli irtibat halinde olmak sorulan sorulara cevap vermek ve en önemlisi satış sonrası destek. Satışı yaptınız sattığınız ürün müşteriye arızalı ve ya sorunlu gitti o zaman siz uğraşmak zorunda kalacaksınız. Üstelik çoğu bayi böyle durumlarda kargo ücretlerini sizden alır yani siz 10 lira kar ederken birden zarar edebilirsiniz.
Sonuç Olarak ;

Ben bu maddeler sonrasında bu işten vazgeçtim. Bir toptancı ile anlaşıp ürün depolayarak satmak daha mantıklı en azından sadece siz olursunuz ürününüzü tanırsınız ve ne satarsanız onu kazanırsınız. Bu yüzden bence stoksuz satış yaparak para kazanma mantıklı mı sorusunun cevabı bana göre hiç mantıklı değil. Ha yapılabilir mi evet bu işi yaparak çok güzel paralar kazanan satıcılar var. Ama bu noktada bayilik alacağınız firmaları kesinlik çok iyi belirlemeli ve en ince detayına kadar konuşmalısınız. Herkese bol kazançlar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir