WordPress Nedir ? WordPress Nasıl Kullanılır ?

Paylaş

WordPress nedir sorusunun cevabını aslında kısaca vermek çok zor diye düşünüyorum. WordPress günümüzde web tasarım alanında bir çok işimizi gören ve bu alanda lider konuma gelen bir yazılımdır. Artık kim web tasarım derse aldığı ilk cevap wordpress ile yapılması gerektiği oluyordur. Bunun nedenini konumuzda wordpress ile neler yapılabilir sorusunun cevabı ile sizlere sunacağım. Bu konumuzda wordpress nasıl kullanılır ? sorusunun cevabını da bulabilirsiniz.

WordPress web tasarım  alanında sizlere bir çok özellik sunan bir yazılım olması ile birlikte günümüzde web tasarım alanında en çok kullanılan yazılım olma özelliğine de sahiptir. WordPress nedir sorusuna verilecek en güzel cevap aslında wordpress ile neler yapılır sorusunun cevabında gizlidir. Kısaca wordpress web sitesi oluşturabilmeniz için kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz içerik yönetim sistemidir.

WordPress ile Neler Yapılabilir ?

Wordpress ile Neler Yapılabilir ? sorusunun cevabını bu konumda sizlere kısaca anlatmaya çalıştım

WordPress ile web tasarım alanında bir çok işe imza atabilirsiniz. WordPress sistemi sizlere bir kişisel site, bir blog, kurumsal site, haber sitesi, e-ticaret platformu, ilan sitesi, video sitesi ve bir çok alanda web sitesi oluşturabilirsiniz. Üstelik bu siteleri oluştururken farklı farklı tasarım seçme imkanına sahipsiniz. Bunu da wordpress temaları ile isteğinize göre seçebilirsiniz. Öyle ki günümüzde bir çok ziyaret ettiğimiz site wordpress alt yapısı ile yapılmıştır. Önemli bir örnek vermek gerekirse aylık ziyaretçi ortalaması 150 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan sozcu.com.tr haber sitesini bilmeyen yoktur. Bu site wordpress alt yapısı ile çalışmakta. Bir çok önemli banka siteleri de wordpress alt yapısı ile yapılmıştır. WordPress öyle bir gelişme ve büyüme gösterdi ki açıklanan verilere göre internet dünyasında sitelerin yaklaşık %40’ı wordpress alt yapısı ile çalışmakta. Ama baktığınız zaman bu sitelerin gerçekten wordpress olduğunu anlamak imkansız. Çok güzel şekilde tasarlanan siteler sizlere vay be ne siteler var dedirtebilecek siteler haline geliyor. Ama bu sitelerin alt yapısı wordpress olunca sizlerde çeşitli wordpress temaları sayesinde bu türde profesyonel siteler hazırlayabilirsiniz.

Bende sitemde wordpress alt yapısını tercih ettim. Sitemi görsellik olarak geliştirme çalışmalarını hızlı bir şekilde yapmaktayım. İlerleyen günlerde çok güzel tasarımlar ile sitemle sizlere hizmet vermeye devam edeceğim. Bu kadar övülerek anlatılan wordpress nasıl kurulur ? Sorusunun cevabını sizlere başka bir konumda anlatmaya çalışacağım.

WordPress Nasıl Kullanılır ?

Wordpress Nasıl Kullanılır ? sorusunun cevabını bu konumda sizler için kısaca anlatmaya çalıştım

WordPress nasıl kullanılır sorusunun cevabı çok uzun uzun anlatılacak bir konu olmadığı için bu başlık altında sizlere sunmaya karar verdim. Nedeni WordPress kullanmak için herhangi bir kodlama bilmenize gerek yok. Bir site açmaya karar verdiniz. Bu firma sitesi de olabilir kişisel bir sitede ve ya bir blog sitesi. Bunun için öncelikle bir domain(alan adı) ve hosting almanız gerekiyor. Sonrasında ise hiç bir kodlama yapısı bilmeden wordpress kullanma kısmına geçebilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle wordpress nasıl kurulur adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim. Bu yazıda sizlere wordpress nasıl kurulur resimli anlatımı gerçekleştirdim. Nasıl kullanılır kısmına gelecek olursak kurduktan sonra firmanıza ve ya blog sitesi kişisel bir site ise buna uygun bir tema seçerek bu temayı yükleyip kullanmaya başlayabilirsiniz. Aslında wordpress kullanmak gün geçtikçe bir sözle tabir etmek gerekirse çocuk oyuncağı haline geliyor. WordPress geliştiricileri bu konuda her geçen gün yeni çalışmalar Yeni güncellemeler yayınlayarak wordpress kullanımını ve kullanım alanını git gide daha da geliştiriyor. Sizlere şöyle kısa bir başlık daha açayım neden wordpress ? bu sorunun cevabını da kısaca sizlere açıkladıktan sonra konumu kapatayım.

Neden WordPress ?

Neden WordPress ? sorusunun cevabını bu bölümü okuyunca anlayacaksınız. Okumanızı tavsiye ederim.

Neden wordpress ? Cevabı çok basit geliştiricilerinin hiç durmadan çalıştığı ve her geçen gün yeni güncellemeler yayınlayarak bir üst seviyeye taşıdığı wordpress ile bir çok alanda bir çok işe imza atabilirsiniz. Her alanda web sitesi tasarlayabilir ve bu siteleri bir çok tema seçeneği ile şekilden şekile sokabilirsiniz. WordPress ile seçtiğiniz bir tasarım ile devam etme zorunluluğu yoktur. WordPress alt yapısında sitenizi büyüttükçe geliştirme ve yeni şeyler, yeni tasarımlar ekleme şansına sahipsiniz. En basitinden sozcu.com.tr haber sitesini örnek vermek gerekirse sitedeki özelliklere bakacak olursa neler yapabileceğimizi çok güzel bir şekilde anlayabiliriz. Kısacası wordpress ile bir çok alanda profesyonel siteler oluşturma şansına sahipsiniz. İşte bu yüzden benim tercihim wordpress kullanılmasından yana. Şuan internet dünyasında sitelerin %40’ına yakını wordpress kullanıyorsa bir bildikleri vardır diyerek konumu sonlandırıyorum.

Bu konumla sizlere wordpress nedir ? wordpress nasıl kullanılır ? ve neden wordpress ? sorularının cevaplarını vererek wordpress kategorisine bir giriş yaptım. Sizlerin bu konu hakkında bir aksi düşüncesi ve ya ne güzel anlatmış adam diyecek olanlarınız illaki olacaktır. Bunu aşağıda yer alan yorum kısmından bana bildirmeniz beni sevindirecektir. WordPress kategorisinde bir sonraki konumu wordpress nasıl kurulur ? sorusunun cevabını vererek devam edeceğim. Saygılarımla.

WordPress Nasıl Kullanılır Değerlendirme

Yeni blog açacak olanlara wordpress kullanmalarını tavsiye ederim. Zaten günümüzde açılan bütün blog siteleri wordpress alt yapısı ile açılıyor ama biraz araştırınca wordpress ile sadece blog değil forum sitesi, destek sitesi ve bir çok alanda site açılabileceğini göreceksiniz. Bu yüzden yeni site açmak için bir yazılım arıyorsanız hiç düşünmeden wordpress ile kurabilirsiniz. WordPress alt yapısı ile sitenizde ilerleyen zamanlarda istediğiniz değişikliği yapmanızda mümkün. İSter forum ekleyin, ister tema değiştirin gibi gibi. Bu yüzden WordPress tek önerimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir