WordPress Tema Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Wordpress Tema Seçimi Nasıl Yapılmalı ? Wordpress tema seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler, wordpress tema önemi nedir ? sorularının cevapları bu konumda

Paylaş

Şöyle bir baktığımız zaman günümüzde çoğu blog sitesi ve kurumsal siteler wordpress alt yapısı ile kurulmakta. Nedeni wordpress açık kaynak kodlu ve her şeye imkan sağlıyor diyebiliriz. WordPress ile kurulan sitelerin bir çok tema seçeneğine sahip olması ve tema değişimini kolayca yapabilmesi de site kurucularını bir hayli cezbediyor. Evet çok tema var ama diyorsanız ki bu kadar tema arasından wordpress tema seçimi nasıl yapılmalı işte size cevabı. WordPress tema seçimi yapılırken nelere dikkat edilmeli ?

WordPress sistemi ile kurulan sitelerin fazlasıyla tema seçeneği mevcut. Ben bir sayayım dedim bir süre sonra sıkıldım. WordPress ücretli temalar, wordpress ücretsiz temalar iki seçenekte de bir çok tema mevcut. Yani buda siteyi kurarken hangi temayı seçsem acaba karmaşasını size mutlaka yaşatıyor diye düşünüyorum. WordPress sitelerde temanın siteye etkisi aslında çok büyük hatta en büyük etken. Nedeni sitenizin belli bir seviyeye gelmesini istiyorsanız sitenizin bazı özellikleri taşıması gerekiyor bu özelliklerin başında hızlı ve kullanıcının hoşuna gidecek bir site olması. Bu şu demek oluyor arama motorları için sitenizin hızlı kullanıcılar için de göze güzel gözükmesi sitenizin tırmanışında size çok yardımcı olması demektir. Sitenizin hızını belirleyen ilk etken temadır. Temanız hızlı bir tema olursa sitenizde hızlı bir site demektir. Bu yüzden tema seçimi yaparken mutlaka belli başlı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki nedir bunlar ?

WordPress Tema Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlı WordPress Temaları

WordPress tema sitenizin seo ayarlarına en büyük etkisi olan maddelerden birisidir. Siteniz ister firma sitesi olsun ister blog sitesi olsun belli bir kullanıcıya ulaşmak istiyorsanız arama motorları tarafından sevilen bir site yapmalısınız ki sizin sitenizle ilgili bir şey arandığı zaman arama motorları sizin sitenizi üst sıralarda çıkarsın. Peki bunun tema ile ne alakası var ? Sitenizin hızını belirlemede en büyük etken kullandığınız temadır. Temanız ne kadar hızlı olursa sitenizin hızı da doğru orantılı o kadar hızlı olur. Bu yüzden tema seçerken hızlı olup olmadığını mutlaka göz önünde bulundurun.

Düzgün Kodlanmış WordPress Temaları

Kod kalabalığı da temaların hızını etkileyen önemli bir etkendir. Bu yüzden kodlaması düzgün yapılmış temaları seçmeniz önemle tavsiye edilir. Ücretli tema alacaksanız da mutlaka kodlaması hakkında tema sahibinden bilgi alın. Hem ücret yatırıp hem de çöp tema satın almayın.

Eklenti Kullanmayan WordPress Temaları

Bu temalar şuanda bitmek üzere ama yinede yazalım. Beğendiğiniz temanın ne kadar eklenti kullandığını mutlaka öğrenin. WordPress sitelerin hızlı açılmasında tema kadar eklentilerinde önemi vardır.

Görsellik

Eğer görselliğe önem veriyorsanız temanız da kullanılan görsellerin ne kalitede yapıldığına önem verin. Amatör görselle yapılmış temalar ziyaretçilerinizin hoşuna gitmeyecek ve siteden hemen çıkmak isteyeceklerdir. Buda sitede kalma süresini düşüreceği için doğal olarak seo alanında da kayıp yaşarsınız.

Benim wordpress tema seçimi hakkında söylemek istediklerim ve dikkat ettiklerim bu kadar. Eğer sizlerinde sunacağı bir madde varsa lütfen yorum kısmından bize bildirin. Benim yazdıklarımda katılmadığınız yerler elbet olabilir bu maddeler hakkında da yorum kısmından beni eleştirmeyi ihmal etmeyin.

Benim Tema Seçimim

Benim tema seçimim Jannah temasından yana oldu. Themaforest tema satıcısından satın alarak lisanslı bir şekilde kullanıyorum. Ve temadan gerçekten çok memnunum. Seo, hız ve adsense reklam yerleşimi konusunda çok başarılı bir tema. Özellikleri ile zaten çok başarılı. Size de öneririm. Temanın nulled dağıtımı yapılıyor ama zararlı kodlar ile dolu. Size önerim satın alıp lisanslı kullanmanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir