Yaşamı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler 2019

Günlük yaşamı kolaylaştıran pratik bilgiler 2019 konumuzda öğrenecekleriniz ile sürekli yaptığınız işlerin pratik yollarını öğrenebilirsiniz.

Paylaş

Yaşamı kolaylaştıran pratik bilgiler ile sizlere günlük yaşantımızda çok işimize yarayacak bazı bilgileri topladım. Bu bilgiler sayesinde belkide çok uğraştığımız bazı işlerin aslında pratik yöntemleri olduğunu göreceksiniz. Pratik bilgiler günlük yaşantımızı çok kolaylaştırabilir. Günlük yaşantımızda çok vaktimizi alan ve ya kolay yolu yolu olan işlerin bazılarını sizler için bu konumda yazdım. Bu bilgiler gerçekten test edilmiş bilgiler olup günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz gerçek bilgilerdir. Sizlerle paylaştığım bu pratik bilgiler ile sizi düşündüren işlerin aslında ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Bu sayede hem vakitten kazanmış olacaksınız hemde sizi düşündüren bu işleri kolay bir şekilde halledeceksiniz.

Sizlerle paylaştığım pratik bilgiler 2019 her zaman işinize yarayacak bilgilerdir. Benim paylaştıklarım arasında eğer eksik bir bilgi görürseniz ve ya sizinde eklemek istediğiniz bir pratik yöntem var ise yorum kısmından yazarak bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede herkes öğrenmiş olur. Bilgi paylaştıkça güzeldir 🙂 Ben kendi zorlandığım ve pratik yöntemini sürekli aradığım işleri toparladım ve sizlerle paylaştım. Umarım işinize yarar bilgiler olmuştur ;

Pratik Bilgiler 2019

 • Ayakkabılarınızı giydiniz oda ne ayağınızı mı sıkıyor. Eğer ayakkabılarınızı bir kaç dakika buhara tutarsanız ayakkabı genleşir ve bu problemden kurtulursunuz.
 • Makas kesmiyor mu ? Bilemek istiyorsunuz fakat nasıl yapacaksınız ? Bilenmeye ihtiyacı olan makas ile zımpara kağıdını kesmeye çalışın bu yöntem ile makası bilemiş olursunuz ve keskin hale getirirsiniz.
 • Raylı çekme kullanıyorsanız ve artık açılmıyorsa sinirinizi bozabilir. Durun yenisine bakmayın raylara sıvı sabun ve ya makine yağı sürün sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.
 • Yumurta haşlarken çatlamasını sevmiyorsanız suyun içerisine bir kaşık sirke koyun çatlamasın. Diğer bir yöntemi ise yumurtaları toplu iğne ile delmektir.
 • Bisküviler ağzı açık bekleyince yumuşuyor. Eğer bu şekilde sevmiyorsanız yumuşamış bisküvileri bir süre fırında bekletin eski haline geri gelsin.
 • Bakır eşyalar kararabiliyor. Bunun için para verip parlatma gereği olabiliyor fakat parlatma işlemini evde kendiniz limon ve tuz ile bakır eşyanızı ovalayarak kendinizde yapabilirsiniz.
 • Üzerinize çay ve ya kahve döküldüğü zaman lekesini çıkarmak zor olabiliyor. Kolay yolu ise lekeyi karbonatlı su ile silin çay ve kahve lekesinin bu sayede çıktığını göreceksiniz.
 • Kızartmayı çok seviyorsunuz fakat kokusu bütün evi sarıyorsa, yağın içerisine maydanoz atın. Bu sayede kızartma yaparken koku olamayacaktır.
 • Evde sigara içiyorsanız sigaranın kokusu ortamı bozabilir. Sigara kokusunu sigara içilen ortamda mum yakarak giderebilirsiniz. Fakat daha iyisi balkonda içmeniz ya da hiç içmemeniz 🙂
 • Evinizi karıncalar mı bastı. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa karınca çıkan yerlerin etrafına kahve telvesi dökün. Bu sayede karıncalar eve gelmeyecektir.
 • Ekmeği keserken parçalanmasını sevmiyorsanız ters çevirip birde öyle kesin. Bu sayede parçalanmadığını göreceksiniz.
 • Yumurtayı aldınız taze olup olmadığını merak ediyorsanız yumurtayı suya atın dibe batıyorsa tazedir. Yumurta eğer su üstünde kalıyorsa taze değildir.
 • Çaydanlık kireç mi bağladı. Kireci temizlemek için çok uğraşıyorsanız boşuna uğraşmayın. Kireç tutmuş çaydanlık içerisinde yarım saat sirke kaynatın sonucu gözlerinizle görün.
 • Pilav yaparken lapa olması belki canınızı sıkabilir. Pilavın tane tane olmasını istiyorsanız pişirirken içine 2-3 damla sirke damlatın pilavınız tane tane olacaktır.
 • Burnunuz tıkandı açamıyorsanız tuzla suyu karıştırarak burnunuza çekin ve bırakın. Bu sayede burun damarlarınız genişleyecek ve burnunuz açılacaktır. Televizyonlarda satılan deniz suyu da aynı şekildedir.
 • Telefonunuzun şarjı bitti ve kısa sürede şarj etmeniz gerekiyorsa uçak moduna alarak şarj edin. Uçak modunda telefonun bütün fonksiyonları kapanacağı için daha çabuk şarj olacaktır.
 • İnternet sağlayıcınızı değiştireceksiniz fakat firma bulamadıysanız. Turknet’e geçin. AKN’siz ve yüksek hızlı internet kullanırsınız. Üstelik arkadaşını getir kampanyası ile 1 Ay ücretsiz internet kullanabilirsiniz. Detaylar için Türknet 1 Ay Bedava Kullanım Kodu konumuzu ziyaret edin.

Evet sizlerinde günlük yaşamını kolaylaştıracak pratik bilgi paylaşımlarım bu kadar. Eğer sizlerinde aklına gelen bu tür bilgiler varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilir ve bizlerin öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir