Youtube’dan Hızlı Bir Şekilde Para Kazanmak

Günümüzde Youtube ile para kazanmak çok popüler olmaya başladı. Fakat artık eskisi kadar kolay olmuyor. Peki Youtube'dan hızlı bir şekilde para kazanmak mümkün mü ? Eğer bu ipuçlarına uyarsanız evet mümkün. İpuçları konumuzda...

Paylaş

Youtube’dan Hızlı Bir Şekilde Para Kazanmak adlı konumuzda Youtube para kazanma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aslında Youtube bir video paylaşım sitesi olarak birçok kişi tarafından bilinirliği üst seviyede olsa bile aslında kocaman bir kazanç sistemidir. Sizler özgün içerikler (yani kendinizin ürettiği videolar) ekledikçe para kazanabileceğiniz ve bilinirliğiniz arttıkça bu paranın katlanacağı bir platformdur.

Yani şu anda ülkemizde en iyi kanal Enes Batur ve bu kişi 20 yaşında bir gencimiz, Youtube’dan önce orta halli bir ailenin çocuğu olan kişi sadece 4 senede gelişmesinin ardından şu anda bindiği araba 200-250 bin TL arasında değişmektedir. Aylık kazancının (düşüncelerimize göre) en azından 50 Bin TL sadece Youtube üzerinden aldığını düşünmekteyiz. Bu işin birde fenomen olduğunuzda gelecek sponsorluk teklifleri var tabii ki…

Şimdi ise bu parayı bizlere kim hangi firma sağlıyor biraz göz atalım. Öncelikle hepimizin aşina olduğu Google ve bu firmanın alt firması olan Adsense ile paramızı alıyoruz ve belirttiğimiz banka hesabımıza 200 TL ödeme eşiğini geçtiğinde paramız yatıyor. Şimdi biz böyle kolayca anlatıyoruz diye kesin 1 ay içinde kazanabilirsiniz demiyoruz. Ama birkaç ay içinde popülerliğinize dayanarak para kazanabileceğinizi düşünmekteyiz. Buna en güzel örnek kanallardan birisi “GENÇ HANE” olmuştur. Çocuk trend videolar çekerek milletin ilgisini çekmiş ve sonrasında biraz ajitasyon yaparak bu sayıyı 600 bin aboneye getirmiştir.

Alıntı Videolar Yayınlamayın Özgün Videolar Oluşturmaya Çalışın

Videolar demişken, bu videolar kendi imkanlarınız ile çektiğiniz videolar olması gerektiğini belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle gerek arka plandaki müzik gerekse diğer türlü videoya eklenmiş müzikler kesinlikle “TELİF HAKKI” olmayan müzikler olmalıdır. Videolarınızı yaparken ilham alabileceğiniz birçok kanal bulunmaktadır. Aslında sesiniz güzel ise ve de bir bayansanız sizin ne yapacağınız belli aslında sadece bilgi videoları çekerek de para kazanabilirsiniz. Bunun için kendinizi göstermeseniz bile olur diyebiliriz. Diyelim ki bir aile kanalı açmak istiyorsunuz sizlere küçük bir aile kanalı örnekleri vermem gerekirse aşağıdaki listeye göz atmanız gerekmektedir.

  • Prenses Elif (Aylık min 10-20 bin TL kazanan 4-6 yaşlarında ELİF.)
  • Everything you’re looking for (İsmi yabancı kendileri Türk ve tatlı bir aile. Türkçe çevirisi ise aradığınız her şey gibi çevrilebilir.)
  • Eğlence Zamanı
  • Family Games TV
  • Life Master

Yukarıdaki örnekler aslında sık sık denk geldiğim aile kanallarıdır. Bu kanallardan feyz almanızı önerdiğimden ekliyorum keza öylesine profesyonel Türk kanalları var ki bana bile bir numara büyük geldiğinden küçük ve ilk adımları nasıl atacağınızı bu şekilde göstermek istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir